TRT EBA TV ikinci hafta ders programı belli oldu mu! İlkokul-ortaokul-lise

EBA TV ikinci hafta ders programı belli oldu mu? Okul tatilinin uzatılacağı iddiaları üzerine milyonlarca kişi TRT EBA TV ikinci hafta ders programı belli oldu mu diye araştırmaya başladı. Peki yeni ders programı ne zaman açıklanacak? EBA TV uzaktan eğitim ders programı ikinci hafta dersleri ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Fahrettin Koca okul tatilinin uzaktan eğitimin uzatılıp uzatılmayacağını açıklayacak. Peki 2. sınıf uzaktan eğitim yeni ders programı belli oldu mu?

2020-03-25 11:37:04

EBA TV ikinci hafta ders programı belli oldu mu? Okul tatilinin uzatılacağı iddiaları üzerine milyonlarca kişi TRT EBA TV ikinci hafta ders programı belli oldu mu diye araştırmaya başladı. Peki yeni ders programı ne zaman açıklanacak? EBA TV uzaktan eğitim ders programı ikinci hafta dersleri ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Fahrettin Koca okul tatilinin uzaktan eğitimin uzatılıp uzatılmayacağını açıklayacak. Peki TRT EBA TV 2. sınıf uzaktan eğitim yeni ders programı belli oldu mu? TRT EBA TV 3. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu? İlkokul TRT EBA TV 4. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu? İlkokul TRT EBA TV 1. sınıf uzaktan eğitim 2. hafta ders programı belli oldu mu? TRT EBA TV 5. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu? 

UZAKTAN EĞİTİM İKİNCİ HAFTA DERS PROGRAMI BELLİ OLDU MU?

Okul tatilinin uztılacağı iddia edilmeye başlandı. Milyonlarca öğrenci TRT EBA TV üzerinden derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam ediyordu. Okul tatilinin uzatılması iddiası sonrası milyonlarca öğrenci ve veli TRT EBA TV yeni ders programı (ikinci-üçünü) belli oldu mu diye sormaya başladı.

Peki TRT EBA TV 2. sınıf uzaktan eğitim yeni ders programı belli oldu mu? TRT EBA TV 3. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu? İlkokul TRT EBA TV 4. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu? İlkokul TRT EBA TV 1. sınıf uzaktan eğitim 2. hafta ders programı belli oldu mu? TRT EBA TV 5. sınıf uzaktan eğitim ikinci hafta ders programı belli oldu mu?  Bu soruların yanıtı ilerleyen dakikalarda okulların tatil edilip edilmeyeceğine göre şekillenecek.

TRT EBA TV BİRİNCİ HAFTA DERS PROGRAMI İLKOKUL-ORTAOKUL-LİSE

 

EBA_İLKOKUL_DERS_PROGRAMI_2

EBA_LİSE_DERS_PROGRAMI_2

EBA_ORTAOKUL_DERS_PROGRAMI (2)_2

OKULLARIN TATİL EDİLMESİ BİLİM KURULU'NUN KARARINA BAĞLI

Bakan Selçuk tatili uzatmak istediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı Bilim Kurulu'nun vermesi gerektiğini vurgulamıştı: “Ben Bilim Kurulunun tavsiyesini çok önemsiyorum...”

SELVİ: TATİL UZADI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi okul tatil uzadı mi diye soran binlerce kişiyi ilgilendiren bir iddiayı köşesinde yazdı. Selvi  "tatil uzadı" dedi. Selvi okullarıda tatilin uzadığının kesinolduğunu ancak tatilin süresi belirsiz olduunu vurguladı.

"OKUL TATİLİ UZUYOR"

Selvi şunları yazdı: "Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek."

EBA NEDİR?

EBA yani eğitim bilişim ağı Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı ve son dönemde baştan aşağı yenilediğimiz bir uzaktan eğitim platformu. Bunu halihazırda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz zaten kullanıyorlardı. Öğrencilerimiz bilgisayar ve cep telefonları ile internet üzerinden öğrenci şifrelerini girerek EBA'yı kullanabiliyorlar. Şifresi olmayanların veya ulaşamayanlara da cep telefonlarına biz gönderiyoruz. TRT EBA TV ise virüs tedbirleri dolayısıyla uzaktan eğitim amacıyla açıldı. Sınıflara göre; Milli Eğitim Bakanlığının müfredatını takip eden ders anlatım videoları yayınlayan bir televizyon kanalı. İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç farklı kanaldan yayın yapıyor.

NOT: TRT EBA TV yeni ders programları okulların tatil edilip edilmeyeceğinin açıklanmasından sonra öğrebilebilir. Okul tatili uzatılırsa yeni ders programları duyurulacaktır.

YORUMLAR (0)