Prens Charles kimdir? Prens Charles koronavirüs'e mi yakalandı?

Prens Charles kimdir? Gelen son dakika bilgisine göre Galler Prensi Prens Charles koronavirüs'e yakalandığı açıklandı. Kraliçe Elizabeth'in oğlu Prens Charles'ta koronavirüs bulaştığı tespit edildi. Peki Prens Charles'ın sağlık durumu nasıl? Prens Charles yoğun bakımda mı? Son dakika olarak geçilen haberde İngiltere kraliyetinin veliahtı Prens Charles'a koronavirüs bulaştığı açıklandı. Prens Charles'ın sağlık durumu hakkında henüz bilgi verilmedi. Prens Charles kimdir kaç yaşında?

2020-03-25 13:43:12

Prens Charles kimdir? Gelen son dakika bilgisine göre Galler Prensi Prens Charles koronavirüs'e yakalandığı açıklandı. Kraliçe Elizabeth'in oğlu Prens Charles'ta koronavirüs bulaştığı tespit edildi. Peki  Prens Charles'ın sağlık durumu nasıl?  Prens Charles yoğun bakımda mı? Son dakika olarak geçilen haberde İngiltere kraliyetinin veliahtı Prens Charles'a koronavirüs bulaştığı açıklandı. Prens Charles'ın sağlık durumu hakkında henüz bilgi verilmedi. Prens Charles kimdir kaç yaşında?

Prens Charles kimdir? Prens Charles'ta koronavirüs mü çıktı?

Kraliçe Elizabeth'in oğlu Prens Charles'ta koronavirüs tespit edildi. İngiltere kraliyetinin veliahtı 71 yaşındaki Prens Charles'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

Prens Charles kimdir?

Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor (d. 14 Kasım 1948, Buckingham Sarayı, Londra, İngiltere), Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu, İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır.

Birisi kız, ikisi erkek olmak üzere üç kardeşi vardır. Kardeşleri sırasıyla: Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward.

1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlendi ve bu evlilikten iki oğlu dünyaya geldi. 1996'da boşandı. 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yaptı.

Charles ilk olarak Londra'nın batısındaki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında, Avustralya'nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. Bu süre boyunca tarih öğretmeni Michael Collins Persse ile bir okul gezisinde Papua Yeni Gine'yi ziyaret etti. İngiliz Silahlı Kuvvetlerine katılması fikrine karşı çıktı. 1967 yılının Ekim ayında antropoloji, arkeoloji ve tarih okumak amacıyla Cambridge Üniversitesi'ne başvurdu. İkinci yıl içinde, Charles bir dönem için Galler tarih ve dil eğitimi aldı, Aberystwyth'de Wales University College'a gitti. 23 Haziran 1970'te Cambridge'den mezun oldu. 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etti. Prens Charles, Kraliyet geleneğini izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde görev yaptı.

Prens Charles yoğun bakında mı?

Prens Charles'a koroanvirüs bulaştığı açıklandı. Prens Charles'ın koronavirüs testi pozitif çıktı. Peki Prens Charles yoğun bakımda mı? Prens Charles'ın sağlık durumu hakkında henüz net bir açıklama yok.

YORUMLAR (0)