SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? Bakan Selçuk'tan ücretli öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenleri ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? Bakan Selçuk açıklamasında 'Ücretli öğretmenlerin maaşı konusunda Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı.' dedi. Bu haberi alan binlerce ücretli öğretmenin de maaş umudu yeniden yeşerdi. Peki ücretli öğretmenlerin maaşları ödenecek mi? Ücretli öğretmen maaşları ne zaman ödenecek? İşte Banak Selçuk'un kısa açıklaması.

Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? Bakan Selçuk'tan ücretli öğretmenlere müjde
31.3.2020 14:07:15

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenleri ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu. Ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? Bakan Selçuk açıklamasında "Ücretli öğretmenlerin maaşı konusunda Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı." dedi. Bu haberi alan binlerce ücretli öğretmenin de maaş umudu yeniden yeşerdi. Peki ücretli öğretmenlerin maaşları ödenecek mi? Ücretli öğretmen maaşları ne zaman ödenecek? İşte Banak Selçuk'un kısa açıklaması.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ülkede büyün okullar tatil edilmişti. Durum böyle olunca binlerce ücretli öğretmen de "maaş alabilecek miyiz" diye düşünmeye başlamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son açıklamasında ücretli öğretmenleri sevindirdi. Peki ücretli öğretmenlerin maaşı ödenecek mi? İşte Ziya Selçuk'un o açıkalaması...

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN MAAŞI ÖDENECEK Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmen maaşlarına ilişkin yapığı açıklamada "Konuyla ilgili Maliye Bakanlığı ile ilgili çalışmalar yapılıyor, çok da mesafe alındı. Neyi nasıl yapabiliriz konusunda en kısa zamanda bir açıklama olacak." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk daha önce de ücreli öğretmenlerin maaşı konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

ZİYA SELÇUK'TAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA (ÖNCEKİ AÇIKLAMA)

Bakan Selçuk ücretli öğretmenlerin durumuna ilişkin yaptığı açıklamada "Öğretmenler konusunda mevcut mevzuat derse giren öğretmenlerimizin ücretini alması konusunda. Bizim telafi olarak planladığımız hazırlıklarımızda, bütün eğitim çalışmalarımızda yazın, hafta sonu olabilir. Bu zaman dilimlerinde de derslerimize ücretli öğretmenlerimizin girmesi sözkonusu olacak. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor." dedi.

OLUMSUZ HAVA OLUMLUYA DÖNDÜ

Ücretli öğretmenlerin maaşlarına ilişkin çalışmaları olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Selçuk, ücretli öğretmelerin girdiği ders başına ücret aldığını anımsattı. Selçuk, "Şu an bir kriz var böyle bir durumda çözüm üretilebilir mi? Şu anki mevzuatta bu görülmüyor. Türkiye'de esnaf, sanatkar, işletmeciler, sanayiciler herkes kendi katmanında bazı sıkıntılar yaşıyor. Cumhurbaşkanımız büyük bir paket açıkladı. Bu paketin ayrıntılı, teknik çalışmalarını uzmanlar yapıyor. Biz, değerlendirmeleri, teknik açıklamaları, bunun hukuksal karşılığını netleştirelim ondan sonra bu konularla ilgili açıklamalar peyderpey yapılır." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR