SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Terhis olan askerler memleketlerine nasıl gidecek? Seyahat kısıtlaması için izin belgesi mi alacak?

Koroanvirüs salgını nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak'a özel araçların giriş çıkışı yasaklanmıştı. Kışlada terhis olmayı bekleyen binlerce asker de terhis olan askerler memleketlerine nasıl gidecek diye sormaya başladı. İstanbul Valiliği'nden konu ile ilgili açıklama geldi. Terhis olan askerler seyahat kısıtlaması için izin belgesi mi alacak? Vali Yerlikaya açıklamasında 'Bedelli askerlikten terhis olacakların terhis belgesi yeterlidir' dedi.

Terhis olan askerler memleketlerine nasıl gidecek? Seyahat kısıtlaması için izin belgesi mi alacak?
4.4.2020 14:48:44

Koroanvirüs salgını nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak'a özel araçların giriş çıkışı yasaklanmıştı. Kışlada terhis olmayı bekleyen binlerce asker de terhis olan askerler memleketlerine nasıl gidecek diye sormaya başladı. İstanbul Valiliği'nden konu ile ilgili açıklama geldi. Terhis olan askerler seyahat kısıtlaması için izin belgesi mi alacak? Vali Yerlikaya açıklamasında "Bedelli askerlikten terhis olacakların terhis belgesi yeterlidir" dedi. 

Terhis olan askerler memleketlerine nasıl gidecek? 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur. Terhis belgesi yeterlidir.

Askerlerin yakınındakilerin durumu ne olacak?

Terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin; oturduğu ilden “Seyahat İzin Belgesi”alması şartıyla İstanbul'a giriş ve çıkışına izin verilecektir" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR