DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

17,9331 ₺

EURO

18,4099 ₺

ALTIN

1.039,38 ₺

BİST

2.864,25 ₺

Kademe kademe polis maaşı 2022 | Temmuz'da polis maaşı ne kadar? Kademe, dereceye ve kıdeme göre zamlı Polis maaşları kaç TL?

Kademe kademe polis maaşı 2022 | Temmuz'da polis maaşı ne kadar? Kademe, dereceye ve kıdeme göre zamlı Polis maaşları kaç TL olacağı belli oldu mu? Milyonlarca memur 2022'nin Temmuz ayında maaşlarını zamlı olarak alacak. Polisler de maaş zamlarının belli olmasına sayılı günler kala kademe ve dereceye göre kendi maaşlarının ne kadar, kaç TL olacağını merak edip araştırmaya başladı. Memur maaşlarına enflasyon tahminlerine göre yüzde 40 zam yapılması bekleniyor. İşte bu tahmin oranında polis zamlı maaşlar şöyle olacak...olacağı belli oldu mu? Milyonlarca memur 2022'nin Temmuz ayında maaşlarını zamlı olarak alacak. Polisler de maaş zamlarının belli olmasına sayılı günler kala kademe ve dereceye göre kendi maaşlarının ne kadar, kaç TL olacağını merak edip araştırmaya başladı. Memur maaşlarına enflasyon tahminlerine göre yüzde 40 zam yapılması bekleniyor. İşte bu tahmin oranında polis zamlı maaşlar şöyle olacak...

2 Ay Önce
2022-06-30 08:19:32

Kademe kademe polis maaşı 2022 | Temmuz'da polis maaşı ne kadar? Kademe, dereceye ve kıdeme göre zamlı Polis maaşları kaç TL olacağı belli oldu mu? 2022 yılının ikinci 6 ayı için memur maaşlarına yapılacak zam oranı kesinleşecek. 4 Temmuz'da açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon verilerine göre memurlara yapıalcak zam oranı netlik kazanacak. Hükümet kanadından yapılan açıklamalara göre memurlara yüzde 40 oranında zam yapılması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyon ne gerçekleşirse gerçekleşen enflasyonun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oran onlara sosyal bir koruma ilave zammı yapacağız. Türkiye'nin emekçileri, çalışanları endişe etmesinler. Türk devleti onların yanındadır." demişti. Merkez Bankası Hazirana ayı enflasyon beklentisi de göz önünde bulundurulursa memur maaşlarına yüzde 40 oranında zam yapılması bekleniyor.

Kademe kademe polis maaşı 2022 (OCAK)

2022 yılının Ocak ayında memurlar gibi polisler de yüzde 35 zam almıştı. Polis maaşlarına yapılan zamdan sonra kademe ve dereceye göre polis maaşları 2021 Ocak-Haziran döneminde şöyle olmuştu;

En düşük polis maaşı 2022 yılında 9 bin 500 TL olmuştu.

8/1 kademe ve derece polis maaşı 9515 TL olmuştu.

Kamuda maaşlar derece ve kademeye göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle başkomiser, komiser, polis memuru maaşlarında oran değişiyor.

Temmuz'da polis maaşı ne kadar?

Polislere 2022 yılının Temmuz ayında yüzde 40 oranında zam yapılacağı tahmini üzerinden bir hesaplama yapılırsa en düşük polis memuru maaşı 9 bin 500 TL'den 13.300 TL'ye çıkması bekleniyor. Kademe ve dereyeye göre polis zamlı maaşları 4 Temmuz 2022'den sonra açıklanacak olan enflasyon oranları ile netlik kazanacak.

Polis nedir?

Polis, halkın emniyetini sağlamak ve ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne, Anayasal düzenine ve genel güvenliğine dair önleyici ve koruyucu tedbirler almak üzere görev yapan kamusal hizmet birimi. Polis birimleri amaç ve sorumluluklarını gerçekleştirmek üzere bilgi toplar, değerlendirir, yetkili mercilere veya kullanma alanlarına ulaştırır ve devletin istihbarat kuruluşlarıyla işbirliği yapar.

Tüm ülkelerde polis kuvvetlerine veya polise benzer yetkiler ile donatılmış diğer güvenlik birimlerine rastlanır. Birimine bağlı olarak polisler üniformalı veya sivil kıyafetli olabilir. Görevin türüne göre, tabanca gibi hafif silahları veya ağır askeri silahları kullanma yetkisine sahip olabilir. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş