SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

YKS 12. sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri? YKS'de hangi konular çıkacak?

12. Sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri? YKS sınavının ertelendiğinin açıklanmasının ardından binlerce öğrenci rahat bir nefes aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da YKS sınav müfredatına ilişkin önemli bir kararı açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında 12. sınıf öğrencilerimiz 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar' dedi. Öğrenciler de 12. Sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri ve YKS'de hangi konular çıkacak diye merak etmeye başladı.

YKS 12. sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri? YKS'de hangi konular çıkacak?
27.3.2020 17:05:34

12. Sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri? YKS sınavının ertelendiğinin açıklanmasının ardından binlerce öğrenci rahat bir nefes aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da YKS sınav müfredatına ilişkin önemli bir kararı açıkladı. Bakan Selçuk açıklamasında 12. sınıf öğrencilerimiz 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar" dedi. Öğrenciler de 12. Sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri ve YKS'de hangi konular çıkacak diye merak etmeye başladı. 

YKS sınavının 25 ve 26 Temmuz tarihene ertelendiğinin açıklanmasından sonra binlerce öğrenci YKS ders müfredatını merak ediyordu. YKS'ye girecek olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk müjde vermişti. 

12. Sınıf 1. dönem matematik konuları neler hangileri? 

Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk'tan YKS'ye girecek öğrencileri sevindiren bir açıklama gelmişti. Selçuk sosyal medya üzeriden yaptığı paylaşımda şunları dedi: "YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. YÖK ve ÖSYM Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz. Buna göre 12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar."

12. Sınıf 1. Dönem matematik konuları hangileri?

Üslü ve Köklü İfadeler

Bilinçli Tüketici Aritmetiği

Üstel Fonksiyon

Logaritma Fonksiyonu

Üstel, Logaritmik Denklemler ve Eşitsizlikler

Gerçek Sayı Dizileri

Toplam-Fark ve İki Kat Açı Formülleri

Trigonometrik Denklemler

Analitik Düzlemde Temel Dönüşümler

NOT: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklama ile "12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar." demişti.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR