SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Bursa'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtacak mı? Maske dağıtımı ne zaman başlayacak?

Bursa'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtacak mı? Koronavirüs salgını nedeniyle maskesiz toplu alanlara girmek yasaklandı. Maske artık bir zorunluluk halini aldı. Erdoğan'ın ücretli maske satışının yasaklandığını açıklamasının ardından eczaneler ücretsiz maske dağıtılacağını duyurdu. Bursa'da eczanelerde ücretsiz maske dağıtılacak mı? Bursa'da ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak? Gelen açıklamaya göre eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ilk etapta İstanbul ve Ankara'da başlayacak.

Bursa'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtacak mı? Maske dağıtımı ne zaman başlayacak?
10.4.2020 16:23:04

Bursa'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtacak mı? Koronavirüs salgını nedeniyle maskesiz toplu alanlara girmek yasaklandı. Maske artık bir zorunluluk halini aldı. Erdoğan'ın ücretli maske satışının yasaklandığını açıklamasının ardından eczaneler ücretsiz maske dağıtılacağını duyurdu. Bursa'da eczanelerde ücretsiz maske dağıtılacak mı? Bursa'da ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak? Gelen açıklamaya göre eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ilk etapta İstanbul ve Ankara'da başlayacak. 

Bursa'da eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtacak mı?

Türk Eczacılar Birliği'nden açıklama: 20 ile 65 yaş arasındaki vatandaşların maske teminlerinin birinci basamak sağlık hizmet sunum noktaları olan eczanelerimiz aracılığı ile gerçekleştirilmesi ile ilgili uygulamaya İstanbul ve Ankara illerimizden olmak üzere 10.04.2020 tarihi (bugün) itibari ile başlanmıştır.

Bursa'da Ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak?

Açıklamaya göre İstanbul ve Ankara'da maske dağıtımı başlayacak. Maske sayısı ve üretimine göre diğer büyük illerde eczanelerde ücrersiz maske dağıtımına başlanacak.

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?

Eczaneden ücretsiz maske temini için bir koda ihtiyacınız olacak. Bu kod Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına bir mesajla gönderilecek. Bu kodu eczaneye bildirdiğinizde maskelerinizi alabileceksiniz.  Cep telefonlarına maske almada kullanılacak olan kodun bugün itibariyle iletilmesi bekleniyor.  Maske talebinde bulunan 20-65 yaş arası olanlara "10 gün için kişi başına 5 adet maske" verilecek. Eczaneden ücretsiz maske dağıtımı 20 yaş altı ile 65 yaş üstünü kapsamayacak. Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımının bugün başlaması bekleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR