DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yunan Kathimmerini gazetesi: Atina, Türkiye’nin olası 4 hamlesinden tedirgin

Türkiye-Libya arasında imzalanan mutabakattan sonra Ankara ile Atina arasında, gerilim sürüyor. Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini, Atina yönetiminin Türkiye'nin olası dört hamlesi ile ilgili planların masada olduğunu okuyucularına aktardı.

24.12.2019 09:56:29

Türkiye-Libya arasında imzalanan mutabakattan sonra, Doğu Akdeniz'de yaşananlarla ilgili Yunanistan'da tedirginlik sürüyor.

Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini'de dün yayınlanan bir haberde, Atina yönetiminin “zorlu bir Ocak ayına” hazırlandığını dile getirirken Yunanistan'ın iki kollu bir strateji izleyeceğini okuyucularına duyurdu.

Yunanistan'ın bir kolda diplomatik inisiyatif alarak bu konuda çalışacağı belirtilirken diğer koldan da farklı senaryolar üzerinde durduğu aktarıldı.

EN KÖTÜ SENARYO SAVAŞ
GEMİSİ VE SAVAŞ UÇAĞI

Kostas Papadiokos imzalı haberde, “Atina, yükselen gerilimde dört olası senaryo üzerinde duruyor. İlki ve en yumuşağı Türkiye'nin bir araştırma gemisiyle Girit'in güneyine yakın bir alanda seyir alması, İkinci senaryo Türkiye'nin araştırma gemisini Yunanistan'a göndermesidir. Üçüncü senaryoda ise Türkiye'ye ait araştırma gemisinin Yunanistan'a savaş gemileriyle birlikte girmesidir. Dördüncü senaryo ise Türkiye'ye ait araştırma gemisi ve savaş gemileriyle birlikte savaş uçaklarının da Yunanistan'ın iddia ettiği hava sahasına girmesidir” ifadesi kullanıldı.

Doğu Akdeniz gerilimi ile ilgili geçen hafta yapılan bir araştırma, her 10 Yunan'dan 6'sının, bu krizden rahatsız olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş