DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Yayla suya kavuşunca 'şükür' yemeği verdiler

Yayla suya kavuşunca 'şükür' yemeği verdiler

01.06.2015 18:29:32
Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Karagöl Yaylası'nın yıllar sonra su sorunu çözüme kavuşunca "şükür" yemeği verildi.

Yaylada yaşayanların daveti üzerine yemeğe katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, burada yaptığı konuşmada, Karagöl Yaylası'nın su sorununu çözeceğine ilişkin yerel seçimden önce söz verdiğini, yoğun bir çalışmanın ardından buradaki vatandaşları suya kavuşturduklarını belirtti.

Suyun insanoğlu için önemli bir ihtiyaç olduğuna işaret eden Türel, Karagöl halkının yaşadığını sorunu çözüme ulaştırmak için milletvekilliği döneminden itibaren çalışmalara başladığını, sonunda da neticelendirdiğini anlattı.

Karagöl'e suyu getirenin vatandaşlar olduğunu dile getiren Türel, "Karagöl'e suyu ne Hüsamettin Çetinkaya ne Menderes Türel getirmiştir. Karagöl'e suyu getiren sizlersiniz, vatandaşlarımızdır. Sizler bizi desteklemeseydiniz, Kumluca Belediyesinde Hüsamettin başkanı seçmeseydiniz, büyükşehirde bize hizmet imkanı vermeseydiniz bu hizmetler senelerdir kaldığı gibi yine kalırdı" dedi.

Bugüne kadar yapamayacağı hiçbir çalışmanın sözünü vermediğini vurgulayan Türel, söz verdiği her icraatı da yerine getirdiğini söyledi.

Elinde projesi olmayanların büyükşehir belediyesinin yaptığı projeleri, hizmetleri itibarsızlaştırmaya çalıştığını öne süren Türel, küçümsenmeyecek kadar önemli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

"Bir muhalefet partisinin adayı, aslında benim çırağım olur ama siyaseti iyi öğretememişim kendisine. Keşke siyasette de staj yapsaydı yanımda, böyle yanlışlar yapmazdı" diyen Türel, şöyle konuştu:

"Çıkmış bizim yaptığımız projelerin, hizmetlerin hep asfalt, beton projeleri olduğunu, insan odaklı olmadığını söylüyor. Onlar Karagöl'ün yolunu falan bilmezler ama inşallah bir gün birisi öğretirse gelsinler, Karagöl'de yaptığımız proje nasıl insan odaklı proje, görsünler. Bizim yaptığımız asfaltlar, köprülü kavşaklar insan odaklı değilmiş. O kavşaklardan o insanlar geçmiyor mu? Onun üstünden geçiyorken kendini insan olarak görmüyorsa bunu söyleyene benim söyleyecek bir şeyim yok."

Başkan Türel, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan'ın Antalya milletvekili adayı gösterilmesinin kent adına büyük şans olduğunu ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

halil

Biz çoktan gördükte,bırakın dedik bu osmanlıcılık rüyalarını ancak sizleri uyandıramadık birtürlü!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş