Yasemin Yalçın Tiyatrosu

'Emlakçıyı Beklerken' Herkes konuşur Şuayip yapar...

02.12.2019 17:22:03

Serkan Güzel/Tümeturk

İrfan Kangı'nın yönettiği Emlakçıyı Beklerken oyunu, sizlerle buluşuyor.

Birbirinden anormal karakterlere sahip komşuların; bir evde toplanarak hayatlarının en acayip, en unutulmaz gününe tanıklık etmeye hazır mısınız?

Her sezon en az 2 prodüksiyon yaparak repertuvar tiyatrosu geleneğini yaşatan Epizot Görsel Sanatlar bu kez Türk tiyatrosunun duayen isimlerinin kurduğu Yasemin Yalçın tiyatrosuyla güçlerini birleştiriyor ve ilk ortak prodüksiyonları olan “Emlakçıyı Beklerken” oyununu seyirciyle buluşturuyor. Bu ortak projenin yazar ve yönetmeni daha önceden "Her Aşk Biraz Komiktir", "Arabesk Müzikali" ve "Kadın Kafası" oyunlarını da yapan İrfan Kangı. Bu muhteşem komedi de seyirciyi yerinde hop oturtup hop kaldırmayı amaçlayarak muhteşem bir kadroyu bir araya getirdiler. Tiyatro camiasının ustalarından, komedi denince akla gelen ilk isimlerden Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey, herkesin kalbinde taht kurmuş Ziya Kürküt, yıllardır tv de oynadığı dizilerle evimizden biri olan Melek Şahin, bugüne kadar pek çok ismi tiyatroya kazandıran bir oyuncu ve eğitmen Cenk Tunalı, gerçek bir tiyatro neferi ve eğitmen Kahraman Sivri, tv ve sinema dünyasının yakışıklı ve yetenekli adamı Sertaç Akkaya, yeteneği ve güzelliği ile sahnede bir yıldız gibi parlayan' Ecmel İs ve sadece oyunculukta değil dans konusunda da harikalar yaratan Eylül İlbey bu oyunda bir araya geldiler. Provaları yaklaşık 1,5 ay süren oyunun konusu kısaca şöyle...

image


Ev kiraya verilsin diye emlakçıya bırakılan bir anahtar ve o anahtarı eline geçiren dünyanın en düzenbaz emlakçısı Şuayip Yapar. Hazır boş ve kurulu evi bulunca çapkınlık yapmaya karar veren Şuayip'in eve bir konsomatris çağırması ile başlayan olaylar zincirine bunaklığı ve manyaklığıyla nam salmış komşu Kamuran bey ile başarısız, özenti bir pop şarkıcısı olmaya çalışan Taner ve olayların tam ortasında kendini bulan masum günahsız ama mağdur Latif dahil olur. Tüm bunlar yetmiyor gibi eve çağırılan konsomatris Leman'ı ve Şuayip'i vurmaya gelen Tophaneli Jilet Hasan ile eve kocasını basmaya gelen Şuayip'in eşi Ayten bir de olaylara kafadan giren bir de polis. Daha ne olsun? Ortalık tam 2 saat ve 2 perde boyunca fena karışacak ve bu Türk işi Fars oyununda oyuncular sahnede koşuşturmaktan terlerini, koltuklarda oturan seyirciler de gülmekten gözlerindeki yaşlarını silecekler.

XXX

Oyuna ismini veren emlakçımız Şuayip Dalın'ın sloganı belli; “Herkes konuşur Şuayip yapar.” İnanmayan oyuna gidip izleyebilir. 
Tür: Komedi
Yazan ve Yöneten : İrfan Kangı
Oyuncular : (Alfabetik Sırayla) Cenk Tunalı, Ecmel İs, Eylül İlbey, Kahraman Sivri, Melek Şahin, Sertaç Akkaya, Ziya Kürküt ve İlyas İlbey ve Yasemin Yalçın.
Oyun Süresi: 120 dk.

Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Ziya Küküt gibi ünlü ve başarılı oyuncuları izlemek isteyenler bu oyunu kaçırmamalı! Özellikle Eylül İlbey, Melek Şahin, Ecmel İs izlenmesi gereken diğer oyuncular. Cenk Tunalı, Kahraman Sivri, Sertaç Akkaya'da oyunun diğer başarılı oyuncuları.

Ailecek gülmek isteyenler ilk fırsatta izlemeli...

eb33

YORUMLAR (0)