DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Volkswagen'in üretim sözcüsü Bothge: Türkiye'ye alternatif üretim yeri aramıyoruz

Barış Pınarı Harekâtı sonrası Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’de yatırım yapma kararını askıya aldığı yönünde çıkan iddialara yanıt geldi. Alman şirketten yapılan açıklamada, Türkiye dışında alternatif bir yer aramadıkları belirtildi.

2 Yıl Önce
2019-10-22 14:44:54

Suriye'nin kuzeyine düzenlenen Barış Pınarı Harekâtı sonrası Alman otomotiv devi Volkswagen'in Türkiye'de yatırım yapma kararını askıya aldığı yönünde çıkan iddialara 'yalanlama' geldi. Alman şirketten yapılan açıklamada, Türkiye dışında alternatif bir yer aramadıkları belirtildi. 

Volkswagen, Türkiye'de kurulması planlanan üretim tesisine yönelik alternatif yer arayışı içinde olmadığını duyurdu.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) Türkiye'de kurulması planlanan üretim tesisine yönelik alternatif yer arayışı içinde olmadığı bildirildi.

Volkswagen'in üretim sözcüsü Leslie Bothge AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye'ye kurulması planlanan üretim tesisi beklemede. Aktif olarak alternatif bir yer arayışı içinde de değiliz.” ifadesini kullandı.

Almanya'nın Türkiye'deki yatırımını ertelemesi sonrasında Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi bu yatırıma talip olan ülkelerden Alman devini ikna etmek için yeni hamleler gelmişti.

Volkswagen, Passat ve Skoda Superb modellerini üretmek için Manisa'da 943,5 milyon lira sermayeli "Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ" unvanlı şirket kurmuştu.

 

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş