DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ünlü kişilerin twitter hesapları hacklendi!

Bill Gates, Barack Obama, Kanye West, Elon Musk gibi isimlerin twitter hesapları ele geçirildi.

1 Yıl Önce
2020-07-16 06:36:01

Sosyal medya sitesi twitter'da Bill Gates, Barack Obama, Kanye West, Elon Musk gibi isimlerin hesapları hackerlar tarafından ele geçirildi. Olayın duyulmasının ardından güvenlik açığı ile ilgili açıklama yapan twitter yetkilileri; henüz tespit ettikleri bir açık olmadığını söylediler.

Ele geçirilen hesaplar nedeniyle twitter'a ait hisselerde olumsuz etkilendi. Twitter hisseleri dün yüzde 5 değer kaybetti.

Twitter destek hesabından yapılan açıklamada, "Twitter'da hesapları olumsuz etkileyen bir güvenlik ihlalinin farkındayız. Durumu araştırıyor ve sorunu düzeltmek için adımlar atıyoruz. En kısa sürede olay hakkında açıklama yapacağız" sözlerine yer verildi.

Ekran Alıntısı_3

Hesapları ele geçiren dolandırıcıların attıkları tweetlerden bazıları hızla silinse de hesapların kontrolünü ele almada sorunlar yaşandığı ortaya çıktı. Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın hesabından paylaşılan bitcoin dolandırıcılığına dair tweet anında silinse de bir süre sonra yenisi paylaşıldı. Hacklenen hesaplar arasında Amazon'un sahibi Jeff Bezos ve Uber ile Apple'ın kurumsal hesapları da var.

Halka açık blockchain kayıtları, dolandırıcıların halihazırda 100 bin dolar değerinde kripto para aldığını gösteriyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş