SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Türkmen Dağı'nda kritik tepe geri alındı

Türkmen Dağı'nda kritik tepe geri alındı

Bir süredir Suriye Ordusu ve Şii milislerin karadan, Rus uçaklarının ise havadan bombardımanı altında bulunan Türkmen Dağı'nda, Kürt Dağı'na bakan zirve noktası Burc el Kassab yeniden muhaliflerin eline geçti.

Türkmen Dağı'nda kritik tepe geri alındı
02.01.2016 13:09:27

TIMETURK I HABER MERKEZİ

Son bir haftadır Türkmen Dağı'nın güneydoğu ucundaki Burc el Kassab'a yüklenen rejim iki gün önce zirveyi ele geçirmişti. Dün gece zirve noktasına sızan Ahrar'uş Şam ve Nusret Cephesi'ne mensup savaşçılar, sabah saatlerinde zirve noktasını tekrar kontrol altına aldı. Türkmen Dağı ile Kürt Dağı'nın kavşak noktasını oluşturan tepe, Kızıldağ gibi Türkmen Dağı'na hakim bir noktada. Cebel Nobe zirvesini hâlâ kontrol altına tutan rejim, zirve noktasına Züveyik ve Deyr Hanna'dan ağır silahlarla saldırmaya devam ediyor.

Kritik Lazkiye - Halep (M4) otoyoluna da bakan Burc el Kassab'ın ele geçirilmesi Lazkiye kırsalındaki muhalif noktalar açısından kısmi bir rahatlama sağlıyor.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Sahbey / 02.01.2016 19:43:34
Sonrada Türkmenlerin kurtaran Ahrarş Şam ile Nusret cephesini terörist ilan ederler. Bu millet ne ihaneti nede kendisine yapılan yardımları unutmaz.
Kafirler kılıçtan anlar / 02.01.2016 17:31:43
Tekbiiiir
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR