DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,7758 ₺

EURO

17,5245 ₺

ALTIN

975,06 ₺

BİST

2.443,77 ₺

Türkmen Dağı'nda kritik tepe geri alındı

Bir süredir Suriye Ordusu ve Şii milislerin karadan, Rus uçaklarının ise havadan bombardımanı altında bulunan Türkmen Dağı'nda, Kürt Dağı'na bakan zirve noktası Burc el Kassab yeniden muhaliflerin eline geçti.

7 Yıl Önce
2016-01-02 13:09:27

TIMETURK I HABER MERKEZİ

Son bir haftadır Türkmen Dağı'nın güneydoğu ucundaki Burc el Kassab'a yüklenen rejim iki gün önce zirveyi ele geçirmişti. Dün gece zirve noktasına sızan Ahrar'uş Şam ve Nusret Cephesi'ne mensup savaşçılar, sabah saatlerinde zirve noktasını tekrar kontrol altına aldı. Türkmen Dağı ile Kürt Dağı'nın kavşak noktasını oluşturan tepe, Kızıldağ gibi Türkmen Dağı'na hakim bir noktada. Cebel Nobe zirvesini hâlâ kontrol altına tutan rejim, zirve noktasına Züveyik ve Deyr Hanna'dan ağır silahlarla saldırmaya devam ediyor.

Kritik Lazkiye - Halep (M4) otoyoluna da bakan Burc el Kassab'ın ele geçirilmesi Lazkiye kırsalındaki muhalif noktalar açısından kısmi bir rahatlama sağlıyor. .

YORUMLAR (2)

Sahbey

Sonrada Türkmenlerin kurtaran Ahrarş Şam ile Nusret cephesini terörist ilan ederler. Bu millet ne ihaneti nede kendisine yapılan yardımları unutmaz.

Kafirler kılıçtan anlar

Tekbiiiir

Görüş Bildir Bizimle Paylaş