DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Türkiye'den Twitter'a büyük tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan için açılan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören '#WeLoveErdogan' başlıklı 'hashtag'in Twitter tarafından listeden kaldırılmasına tepki geldi.

6 Yıl Önce
2016-03-30 15:34:11

AA'nın haberine göre: Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile Adalet Bakanı Bozdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan için açılan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören "#WeLoveErdogan" başlıklı "hashtag"in Twitter tarafından listeden kaldırılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için açılan ve sosyal medyada yoğun ilgi gören "#WeLoveErdogan" başlıklı "hashtag"in Twitter tarafından kaldırılmasına tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 24 TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Akdoğan, "Twitter'da #WeLoveErdogan, bu kısa sürede en çok konuşulan konu oldu fakat enteresan bir şekilde Twitter bunu engelledi, hangi saikle yaptığı belli değil ama buna ne diyorsunuz?" sorusu üzerine  yapılanı "ikiyüzlülük" olarak nitelendirdi.

"Erdoğan'ı seviyoruz lafı neden seni çıldırtıyor? Bu soruya cevap bulmak lazım, ne oldu da bunu sansür uyguluyorsun?" diye soran Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küresel düzeyde bir aktör olarak öne çıkmasının Türkiye düşmanlarını rahatsız ettiğini söyledi.

Twitter'ın yaptığı sansürcü yaklaşımın doğru olmadığını vurgulayan Akdoğan, "Bunlar çifte standarttır, ikiyüzlülüktür, bu sahte demokratlığa son vermeleri lazım. Sahte hesaplar üzerinden hakaret edildiğinde hedef gösterildiğinde müdahale etmiyorsun ama sevgi gösterisinde müdahale ediyorsun, bunun izahı yoktur." değerlendirmesinde bulundu.

"CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI YÜRÜTÜLEN KÜRESEL OPERASYONUN YANSIMASI"

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Terör örgütleri "Twitter"ı kullandığında ve müdahale edilmesi talebinde bulunulduğunda "Twitter"ın "Biz özgür bir platformuz" diye tavır koyduğunu dile getirerek, "Twitter yetkililerine ben soruyorum; kim talimat verdi, '#WeLoveErdogan' 'hashtag'ını kaldırdınız? Bir ülke mi, bir kişi mi, bir terör örgütü mü veya başka biri mi talimat verdi? Merak ediyorum, özgürlük ilkeleri içerisinde '#WeLoveErdogan' mesajını kullanmak, yaymakTwitter ilkelerine aykırı mı, aykırıysa hangi ilkesine aykırı? İnsanların birine dair sevgisini ifade etmesi nasıl Twitter'ı rahatsız ediyor? Onun için bu da Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı yürütülen kürsel operasyonunun bir yansımasıdır diye düşünüyorum." şeklinde konuştu.

  .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş