SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN
Stoltenberg'den Türkiye'ye: Gurur duyuyorum

Stoltenberg'den Türkiye'ye: Gurur duyuyorum

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'den İtalya ve İspanya'ya gönderilen yardım uçağını sosyal medya hesabından paylaşarak gurur duyduğunu belirtti.

Stoltenberg'den Türkiye'ye: Gurur duyuyorum
1.4.2020 14:09:09

Türkiye, Avrupa'da koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkeler İtalya ve İspanya'ya yardım gönderdi.

Milli Savunma Bakanlığı'na ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemelerini taşıyan askeri kargo uçağı, Ankara'dan havalandı.

İSPANYA VE İTALYA'YA YARDIM

Uçak önce İspanya, ardından İtalya'ya giderek yardım malzemelerini teslim edecek.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), İtalya ve İspanya'ya sağlık malzemesi göndermesinin ittifak dayanışmasının açık bir göstergesi olduğunu belirtti.

TÜRKİYE'YE ÖVGÜ

İtalya ve İspanya'ya tıbbı malzeme götüren uçağın fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Stoltenberg, "NATO dayanışması faaliyet halinde. NATO müttefiklerimizin birbirine afet yardımı merkeziyle destek sağlamasından gurur duyuyorum. Birlikte daha güçlüyüz." ifadelerini kullandı.

Başlıksız-2_11

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

hunkartensi / 2.4.2020 08:20:01
biz yardımlaı Nato adına yapmıyoruz gurur duyup duymamaları umrumuzda bile değil artık yanımızda göremediğimiz Nato yu neden gururlandıralım ki İdlib sanki yanlızca ülkemizin meselesi dünyada ki karışıklık sanki ülkemizin meselesi ülkemiz dünyadaki çatışmaları yok etmeye çabaladıkça birileri savaşı körükler gibiler bu yüzden artık ülkemiz kendi göbek bağını kesmeye çabalayacaktır
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR