DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Slovakya Başbakanı Fico Moskova'da

Slovakya Başbakanı Fico Moskova'da

7 Yıl Önce
2015-06-02 19:05:01
Slovakya Başbakanı Robert Fico, Macaristan, Romanya ve Bulgaristan olarak Rusya'ya "Türk Akımı" konusunda ortak proje sunduklarını söyledi.

Resmi temasları için Moskova'da bulunan Fico, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitri Medvedev ile görüştü.

Rus mevkidaşıyla görüşmesinde konuşan Fico, "Rusya'ya AB'nin katılımıyla Slovakya, Romanya, Bulgaristan ve Macaristan'ın ortak projesini sunuyoruz. Bu 2016'da hayata geçecek Türk Akımı'yla ilgili" dedi.

Fico, yerlerinde oturup, Ukrayna'nın gaz transit sisteminden çıkmasını bekleyemeyeceklerini dile getirerek, "Bu konudaki sorumluluğumuz bizi alternatif yollar aramaya sevk ediyor" diye konuştu.

Rusya Başbakanı Medvedev ise Fico ile Türk Akımı'nın Yunanistan sınırlarına ulaştıktan sonra Avrupa ülkelerinin katılımı konusunda oluşturacağı seçenekleri ele aldıklarını kaydederek, "Her ticari projede risk vardır ancak diğer taraftan Türk Akımı varılan anlaşmalara dayanıyor. Bu nedenle Güney Akımı'nın aksine bu projede her şeyin yolunda olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş