DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,7467 ₺

EURO

16,8135 ₺

ALTIN

938,58 ₺

BİST

2.370,45 ₺

Şii örgüt lideri Hazali: Biz Irak ordusuyuz

Irak'ın Arap Şii lideri Mukteda es Sadr, bugün Necef'te ülkedeki Şii örgüt 'liderleri' ile bir toplantı gerçekleştirdi.

6 Yıl Önce
2016-10-18 22:54:23

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Melahat KEMAL

Sadr'ın toplantısında bulunanların tamamı İran'ın güdümünde olan Şii Haşd-i Şaabi komutanı Mehdi el Mühendis, Bedir Tugayları komutanı Hadi el Amiri, Asaib-i Ehli'l Hakk lideri Kays el Hazali özellikle öne çıkan isimlerdi.

Toplantının ardından örgüt"liderleri" basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundular.

KAYS EL HAZALİ: BİZ IRAK ORDUSUYUZ

Musul operasyonu başlamadan birkaç gün önce "Musul, Hz. Hüseyin intikamı olacak" diyen Asaib-i Ehli'l Hakk lideri Kays el Hazali'nin açıklamalarının temelinde Irak'ta Şii gruplar olarak kurdukları birlik yatıyordu.
"Bizim tavrımız, Bağdat hükümetinin tavrı ile aynıdır" diyen Hazali, Bağdat hükümetini desteklemeye devam edeceklerini açıkladı.

Gazetecilerin Asaib-i Ehli'l Hakk'ın henüz cephede görünmediğini ve bunun sebebinin ne olduğu sorusuna Hazali şöyle bir cevap verdi:

"Bizim Musul operasyonunda olmamamız söz konusu değil. Biz Tel Afer bölgesindeki operasyonları yöneteceğiz ve şu anda da orada faaliyetlerimiz var".

Musul operasyonunda şu ana kadar Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinin öne çıktığı konusunda ise " Biz operasyonda mevcuduz. Hatta tam ortasındayız. Biz Irak ordusuyuz" açıklamasında bulundu.

SADR: TÜRKİYE İŞGALCİDİR

Mukteda es Sadr da basın mensuplarına yaptığı açıklamada toplantı sonucunda ortak bir karar alındığını onun da "Türkiye'nin işgalci olduğu, ve onu engellemek her türlü tedbirin alınacağı" olduğunu belirtti. .

YORUMLAR (3)

ÖMER KEYDANİ

amerika ingiltere dost türkiye işgalci öylemi. basiretiniz ve taassubunuz batsın yerle bir olsun. kıyamette abd ve ingiltere ile beraber olun başka ne denebilirki

Hüseyin Belgi

Hazalinin yukarida söylendigi gibi Musul Hz.Hüseyinin intikami olacak türden sacma sapan bir aciklamasi yok..Insaf ehli böyle sözlerin kaynagini arastirir..Gerek görsel gerekse yazili medyada Iranla ilgili yeniden bir sürü yalan haberler dolasmaya basladi.Tamamen algi operasyonlariyla meseleler aslindan saptirilmak isteniyor...10-15 sene su an Fetö denilen yapi hergün Iran ve sia aleyhine böyle yayinlar yapmisti...Görülen odurki simdilerde bu görevi baskalari üstlenmis...Vesselam

Dombra

Eyyyyy! Müslümanım,ehli beyt,imam Ali, İmam Hüseyin,ehli hakk sözleri kendinden şuadır olanlar bizde müslümanız biz de ehli beyt aşığı, hz. Ali'yi seven,hz. Hüseyin için aşura orucu tutan, Hakk ( c c) deyince susanlardanız sizinle aynı İman içinde olanlarla derdiniz nedir? Dikkat edin o uzaktan gelenler sizi yanlış yönlendiriyor. Aranızdan aracıları çıkarın ve direkt temse ve iletişim kurun ozaman yanlış yapmakta olduğunuzu anlayabilirsiniz. Kin , intikam, öfke şeytandandır ve Allah( c c) sevmediğidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş