DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şehit Savcı Kiraz'ın ismi, sergi salonuna verildi

Şehit Savcı Kiraz'ın ismi, sergi salonuna verildi

7 Yıl Önce
2015-06-02 16:15:23
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ismini, Anadolu Adalet Sarayı'ndaki sergi salonuna verdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun, Anadolu Adalet Sarayı'nda düzenlenen törende, savcı Kiraz'ın şehit edilmesinin yargının son dönemde yaşadığı en acı olaylardan biri olduğunu söyledi.

Hiç kimsenin silahlı bir saldırıda şehit edilmeyi hak etmediğini dile getiren Tosun, "Hiç kimsenin silahla canına kastedilmesini tasvip etmiyoruz. Yanı başımızda çalışan bir yargı mensubu olması, artı o kadar dürüst, o kadar çalışkan, herkesle diyaloğu iyi olan birisinin şehit olması bizim acımızı artırdı" dedi.

Fehmi Tosun, şehit savcı Kiraz'ın anısını yaşatmak için sergi salonuna adını verdiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Gerek yargıya yaptığı hizmetlerin sürekli anılması, gerekse terörün lanetlenmesi adına, terörün vahametinin ve ne kadar kötü olduğunun ortaya koyulması açısından bunu bir borç olarak bilip, geride bıraktığı anısına sahip çıkmak düşüncesiyle bu salonumuzun adını bu şekilde düzenledik. İnşallah Allah bir daha ne yargımıza ne de milletimize bu tip acı olaylar yaşatmasın."

Törende daha sonra, sergi salonuna "Şehit Mehmet Selim Kiraz Sergi Salonu" tabelası asıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş