DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Şampiyonluk primi umre yolculuğu

Şampiyon olarak 2. lige yükselen Anadolu Üsküdar'da başkan, şampiyonluk primi olarak oyuncular ve teknik heyeti umreye gönderdi.

7 Yıl Önce
2015-06-01 19:17:44

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 3. Lig 3. Grup'ta şampiyonluğa ulaşarak 2. Lig'e yükselmeyi başaran Anadolu Üsküdar 1908 Futbol Takımı'na verdiği ‘umre' sözünü yerine getirerek 24 futbolcu ve 6 kişilik teknik ekipten oluşan kafileyi ‘Kutsal Topraklara' gönderdi.

ŞAMPİYONLUK PRİMİ OLARAK UMRE YOLCULUĞU

Anadolu Üsküdar 1908 Spor Kulübü futbolcuları, yeşil sahada bir ilke imza attı. Şampiyon olmaları halinde kutsal topraklara gitme sözü alan sporcular, inançla çalışarak Umre primini hak kazandı. Anadolu Üsküdar Spor Kulübü, ligin son 7 haftasında 3'üncü sıradaydı. Kendi evinde oynadıkları Etimesgut Belediyespor'a karşı mağlup olan takım, soyunma odasında şampiyon olmaları halinde prim yerine Umre ziyareti istediler. Kulüp yöneticilerinin durumu ilettikleri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den ‘Umre' sözü alan futbolcular, yeşil sahada rakiplerini tek tek solladı. 7 maçta 6 galibiyet alan futbolcular, rakiplerini mağlup edip, mutlu sona ulaştı. 24 futbolcu ve 6 teknik ekip olmak üzere 30 kişiden oluşan kafile Kutsal topraklara gitti.

BAŞKAN TÜRKMEN ‘İNANCIN ZAFERİ'

Şampiyonları kadim huzurun diyarından kutsal topraklara uğurlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, artık Üsküdar'ın da 2. Lig'de bir futbol takımı olduğunu belirterek, “Zorlu şartlarda mutlu sona ulaştılar. Bu başarıyı elde ederken de inançla mücadele eden futbolcu kardeşlerimiz şampiyonluk primi yerine de Umre'ye gitmek istediler. Bundan ötürü futbolcularımız en güzel sahalarda, en güzel tribünlerin önünde mücadele etmeyi hak ediyorlar.” diye konuştu.

BAŞKAN KUPAYI KALDIRIRKEN AÇIKLAMIŞTI

Başkan Hilmi Türkmen, Anadolu Üsküdar 1908 Futbol Takımı'nın üstü açık otobüsle şampiyonluk kutlamalarını yaptığı sırada şampiyonluk kupasını futbolcularla birlikte havaya kaldırmış ve burada yaptığı konuşmada, bir yandan 2. Lig'de mücadele edecek takıma stat sözü verirken diğer yandan da ‘Kutsal Prim' vaad ederek “Şampiyonluk primi olarak futbolcular ve teknik ekibimizi Umre'ye yolluyoruz.” diye konuşmuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş