SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Sadakataşı Derneği'nden Sri Lanka’ya 'Osmanlı Okulu'

Sri Lanka'nın Puttalam kentine bağlı Müslümanların yaşadığı El Aksa köyünde, Sadakataşı Derneği tarafından yaptırılan Osmanlı Okulu’nun açılışı gerçekleştirildi.

Sadakataşı Derneği'nden Sri Lanka’ya 'Osmanlı Okulu'
14.11.2017 12:13:55

Sadakataşı Derneği, bir iş adamının desteğiyle Sri Lanka'nın Kuzeybatısındaki Puttalam kentine bağlı El Aksa köyünde sene başında yapımına başlattığı, Müslüman öğrencilerin eğitim göreceği Osmanlı Okulu'nun açılışını, yapılan bir törenle gerçekleştirdi.

DSC_5743

50 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRECEK

50 öğrencinin eğitim göreceği okul yaklaşık 100 metrekarelik bir alana inşa edildi. Sri Lanka'nın müfredat eğitimi ve İslami eğitim ile çocukları topluma faydalı bireyler yetiştirmek amacı ile yaptırılan okulda çocukların fizik, ruhsal, manevi ve ahlaki gelişmelerini desteklemek amacı ile eğitimleri gerçekleştirilecek. Eğitim hayatına başlanılan okulda görev yapan öğretmenler hükümet tarafından görevlendirilecek.

DSC_5954

Osmanlı Okulu ile bölgede eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere dini ve ilmi eğitim verileceğini belirten Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal, şunları kaydetti:

"Ekonomik olarak geri kalmış bir bölge olan Puttalam' da inşa edilen okul ile bölgede yaşayan öğrencilerin eğitim görecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Osmanlı Okulu ile Sri Lanka halkıyla olan kardeşlik bağımız daha da güçlenecek."

DSC_6079


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR