SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Pompeo'dan Brunson açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İzmir'de duruşması başlayan Brunson hakkında 'Türkiye'nin Brunson'ı serbest bırakması doğru karar olacaktır' açıklamasında bulundu.

Pompeo'dan Brunson açıklaması
12.10.2018 12:55:10

Amerikalı Rahip Brunson'un 12 Ekim'de yapılacak duruşmasından önce Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'dan açıklama geldi. Pompeo, Rahip Brunson'un serbest bırakılmasının Türkiye için doğru karar ve önemli bir adım olacağını söyledi.

Bakan "Brunson ve eşinin ABD'ye geri dönebilmesini umuyorum." dedi ve rahibin özgür bırakılmasının ABD-Türkiye ilişkilerinde önemli bir adım olacağını ifade etti.

Macaristan ziyareti dönüşünde değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rahip Brunson davası ile ilgili konuştu. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir hukuk devleti olması sebebiyle, yargıya müdahale edecek konumda olmadığını vurgulayan Erdoğan "Ben, demokratik bir Cumhuriyet, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanıyım. Dolayısıyla yargı ne karar verirse, o karara uymak zorundayım. O işin muhatabı olanlar da yargı kararına uymak zorundadırlar." şeklinde konuştu.


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR