DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Ortaköy saldırısı için sesini çıkaranlar Gaziantep saldırısı için ne söyledi?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reina saldırısı sonrası gündeme getirilen 'yaşam tarzına saldırı' propagandasına ilişkin açıklama yaptı.

5 Yıl Önce
2017-01-04 13:11:07

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Erdoğan şunları söyledi:

"IŞİD, Gaziantep'te de 56 insanı katletmemiş miydi?

Ortaköy saldırısı için söylenenler orada neden söylenmedi?

İşte bizim farkımız bu. Bizim Ortaköy'deki olay da canımızı yakar Gaziantep'teki olay da Beşiktaş'taki olay da, Kayseri'deki olay da...

Çünkü biz sorumluluğumuzun fevkalade farkındayız.

Hemen bunu yaşam biçimleirne kaydırmanın hiç bri anlamı yok. Bunlar ülkemizi ve ülkemizdeki siyasi iradeyi bir tarafa öteleme, bizi karıştırmadan başka bir şey dğeil. Saldırgan oı gün orada değil de mesela bir pazar yerinde bir saldırı yapsa, aynı sayıda insan katletse aynı şeyler söylenecek miydi?

Buradaki amaç Ortaköy saldırısında ölenlere üzülmek dğeil, toplumu kutuplaştırmay açalışmak.

Bunları anlamak için aynı çevrelerin her iki olayla ilgili ifadelerini yan yana koyup bakmak kafidir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ahmet aysin

bu iddaları ortaya atnalarla bu saldırıları yapanlar aynı yerden besleniyorlar. birine eylem yapma görevi verirler diğerine eleştirme görevi. ama hizmet aynı yee yapılır.

mehid

gözüm antep te katl edilenler için de sevineneler olmuştu...Hatta sözde kışkırtma (provakasyon) olmasın diye HDP ye sakın ses çıkarmayın diyen bile olmuştu...ÇÜnkü ölenlerin hepsi siirt pervari ve şırnaklıydı ve 'oh diyenler' de oldu..Onların tekine bir soruşma olduğunu duymadım...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş