Mustafa Destici

Mustafa Destici

Türk ilahiyatçı, felsefe tarihçisi, siyasetçi Mustafa Destici... Mustafa Destici kimdir? İşte Mustafa Destici'nin biyografisi

Mustafa Destici 1966 senesinde Eskişehir'in Günyüzü ilçesinin Gecek köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini burada, orta ve lise eğitimini Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde de felsefe tarihi üzerine yüksek lisans yaptı. Ayrıca Ülkü Ocakları ve Nizam-ı Alem Ocakları'nda da görev aldı. 2000-2007 seneleri arasında Tarım Bakanlığı görevini yürüttü. Sonrasında siyasete atılarak Büyük Birlik Partisi'ne dahil oldu. 3 Temmuz 2011 tarihinde BBP'nin genel başkanlık makamına getirildi. Ancak 7 Nisan 2015'de partiden istifa ederek Saadet Partisi'ne katıldı. 2015 senesinde gerçekleştirilen Türkiye genel seçimlerinde Ankara'dan milletvekili adayı oldu. Fakat parti seçim barajını aşamadığı için milletvekili seçilemedi .12 Temmuz 2015 tarihinde de Büyük Birlik Partisi'ne döndü.

24 Haziran 2018 milletvekilliği seçiminde partisinin, AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na destek kararını almasının ardından Destici, AK Parti'nin listesinden Ankara ikinci bölge birinci sıradan Milletvekili Adayı gösterilerek seçildi. Destici halen Ankara Milletvekili.

Lise yıllarında güreş sporu ile uğraşan, üniversite yıllarında ise Ankara Ayaşspor başta olmak üzere 1. ve 2. amatör kümede futbol oynayan Mustafa Destici evli ve üç çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.