DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Muhalifler Halep kuşatmasını kırdı

Suriyeli muhalifler, Halep'in güneyinde başlatılan operasyonun yedinci gününde kent üzerindeki kuşatmayı kırdı.

5 Yıl Önce
2016-08-06 17:56:47

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fetih Ordusu, Halep kuşatmasını kırma operasyonunun 7. gününde, kentin güneyindeki Ramuse bölgesinin büyük bir bölümüyle Hava Teknik Okulunun kontrolünü sağladı.

Fetih Ordusu'nun çatışmalarda Ramuse kavşağını, fırını ve petrol istasyonunun denetimini sağladığını aktaran kaynaklar, muhaliflerin 7 günde rejim saflarında savaşan aralarında İran, Irak ve Hizbullah milislerinin de bulunduğu 150 kişiyi öldürdüğünü kaydetti.

Rejimle mücadele eden Suriyeli muhalif gruplardan Ceyşu'l İslam ve Ahraru'ş-Şam da Halep üzerindeki rejim kuşatmasının kırıldığı haberlerini doğruladı.

Fetih Ordusu, Halep'in güneyinde gerçekleştirdiği operasyonlarda şu ana kadar 3 köy, 4 tepe, 10 tank ve 1 füze birliğiile bir bölgenin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda ise 6 tank ile 1 iş makinesi ve üzerinde makineli tüfek bulunan 25 aracı imha etmişti. Muhalifler, dün Ramuse bölgesinde stratejik öneme sahip Topçu Okulu, Silahlandırma Külliyesi ile Beyanat Külliyesinin kontrolünü ele geçirmişti.

Rejim güçleri geçen ay, kentin kuzeyindeki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kartal 05

Haber zaten doğru değil. şimdi okudum 'daily telegraf' da kuşatma aynen duruyor. peh ! elkaideci teröristler bir kaç sokağı almış. ağır uçak bombardımanından bırak kaçmışlar. ordu savunmadan, taarüze geçmiş durumda. 600 kadar terörist de ölmüş. el fatiha.

Ahmet

Allahın izniyle Irak ve Suriye, bu Yahudi destekli çetelerden en kısa sürede temizlenerek.

İsmail ocak

Allahu'Ekber

ömer

elhamdulillah rabbim halepin fethinide bizlere gösterir inşallah.şu iran ve esed sevici islamcılarımız bu olaya çok üzülmüştür.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş