MHP'de kritik 'Yusuf Halaçoğlu' kararı

MHP'li Yusuf Halaçoğlu'nun MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alındığı bildirildi...

12.07.2015 20:22:16

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "TBMM başkanlığı seçiminde Deniz Baykal'ı destekleseydik AKP'nin tabiriyle, inançsız bir partinin adamını seçtik diye bize yükleneceklerdi" demişti. Halaçoğlu'nun bu sözlerine özellikle CHP'nin olmak üzere AK Parti ve kamuoyunun büyük tepki göstermesine neden olmuştu. MHP Genel Başkanı Yardımcısı Semih Yalçın, "Görülen lüzum üzerine Yusuf Halaçoğlu görevden alınmıştır" dedi.

Ajansların haberine göre; Meclis Başkanlığı seçimlerinin ardından sarf ettiği, "Baykal'ı destekleseydik AKP'nin tabiriyle, inançsız bir partinin adamını seçtik diye bize yükleneceklerdi" sözleriyle tepki toplayan Yusuf Halaçoğlu, MHP Grup Başkanvekilliği görevinden alındı. MHP Genel Başkanı Yardımcısı Semih Yalçın, "Görülen lüzum üzerine Yusuf Halaçoğlu görevden alınmıştır" dedi.

Halaçoğlu'nun yerine henüz atama yapılmadığı öğrenildi.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Gülüyorum Geçiyorum

Muhalefetin vizyonu yox, işlemi yok, nasıl alternatif olsun? Türkiye için ne gerekiyorsa AK Parti yapıyor zaten. Mühalifette sağduyu yok, müslümanlar için tehdid var. AK Partiye alternativ olmak için onlardan daha iyi olmaları lazım. Şu anda şu partilerden alternatif olmaz. Dışardan kendilerine baksınlar ve gülsünler yaptıkları muhalefete. Beceriksiz muhalefettense becerikli ittifak ol da bir işe yara.