DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Maçın ardından

Maçın ardından

7 Yıl Önce
2015-05-30 22:26:30
Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, ligin son haftasında Trabzonspor'la oynadıkları ve 1-1 eşitlikle tamamlanan karşılaşmada iki takımın da iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyledi.

Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sergen Yalçın, seyir zevki yüksek, tempolu bir maç oynadıklarını belirterek, "Adaletli bir skor oldu. Bizim de Trabzonspor'un da kaçırdıkları var" dedi.

Gelecek sezonun kadrosunu kurmak için çalışmalara başladıklarını dile getirerek, çok daha iyi bir ekip oluşturup, daha üst sıralarda yer almak istediklerin aktaran Yalçın, "Oyun sistemine en uygun futbolcuları transfer etmek istiyoruz. Bu kolay bir iş değil ve bütçemize en uygun isimleri kadroya dahil edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Takımdan 10'a yakın ismin ayrılacağını ve bu oyuncuların yerine de yeni isimleri alacaklarını dile getiren Sergen Yalçın, kendi özelliklerine sahip bir oyuncu arayışı olup olmadığının sorulması üzerine, "Böyle bir futbolcu aramıyorum. Arasam da nerede bulurum bilmiyorum" yanıtını verdi.

Beşiktaş ile isminin anıldığının aktarılması üzerine genç teknik adam, "Medicana Sivasspor'la yeni bir anlaşma imzaladım. Önümüzdeki sezon Sivas'ta olacağım" diye konuştu.

- Trabzonspor cephesi

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, maç sonrası yaptığı değerlendirmede, "Bugün alınan sonuç, 1-2 haftalık değil, 34 haftalık. Hazırlık döneminde başlayan ve bugün sonuçlanan bir durum" diye konuştu.

Sezon başından beri kendileriyle olan futbolcuların takıma katkılarını değerlendirdiklerini ve bu değerlendirmenin ardından neler olacağını yönetimle paylaşacaklarını dile getiren Yanal, "Önümüzdeki dönem için Trabzonspor'un neler yapacağını, yapmaması gerekenleri, haklarını nasıl kullanması gerektiğini tartışacağız. Bugün ortada net bir sonuç var. Trabzonspor bu kadroyla istediklerini yapamadı. Bunu düşünüp, planlamayı yapmamız gerekiyor. Bu planlamayla ilgili oldukça yoğun bir çalışma yaptık" değerlendirmesinde bulundu.

Medicana Sivassporlu Aatif Chahechouhe'nun gündemlerinde olup olmadığının sorulması üzerine Yanal, iddiaları yalanlarken, gelecek sezon için transfer planlarıyla ilgili olarak da, "Kadromuza 7-8 oyuncu katmayı hedefledik. Tespit ettiğimiz yaklaşık 30 oyuncu içerisinden 7-8 oyuncu transfer etmeyi planlıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ALİCAN

İslam Dünyasında ayrıştırıcı değil birleştirici dile ihtiyaç var. Bu habere yorum yapanların dili buna hiç uygun değil. İran'ın da, Şiilerin de, Sünnilerin de birleştirici olması gerekir. Herkes kendince buna katkı sağlamalıdır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş