DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Lavrov: Türkiye'ye 'zeytindalı' uzatmayacağız

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 'İlişkileri düzeltmek istiyoruz' sözlerinin ardından bir açıklama da Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan geldi. Lavrov, Ankara'dan özür beklediklerini vurguladı.

6 Yıl Önce
2016-05-31 14:45:28

Lavrov Komsomolskaya Pravda gazetesine demecinde, "Türkiye'ye 'zeytindalı' ya da başka herhangi bir 'dal' uzatacağımızı hiçbir zaman söylemedik. Neye dayanarak bunu söylüyorlar? Bizim söylediğimiz, Türkiye'nin özür dilemesi ve işlenen savaş suçu nedeniyle yaşanan kayıpları tazmin etmesi gerektiğiydi"dedi.

PUTİN'İN CÜMLELERİNİ HATIRLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önceki hafta Yunanistan'da yaptığı açıklamayı da hatırlatan Lavrov, "Putin de Ankara'nın önerilerini değerlendirmeye hazır olduğumuzu ancak bundan önce Türkiye'nin yapmakla yükümlü olduğu şeyi yapması gerektiğini söylemişti" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'NİN YAPTIĞI HUKUKSUZLUK"

Lavrov ayrıca Türkiye'nin Irak'taki askeri varlığını 'hukuksuzluk' olarak niteledi: "Türkiye'nin Irak'taki bu hukuksuzluğu sona erdirmesini talep ediyoruz ve talep etmeye devam edeceğiz. Türkiye'nin eski başbakanı (Ahmet) Davutoğlu, Türk askerlerinin Irak'ın egemenliğini güçlendirmek için bu ülkede bulunduğunu söylemişti. Bize göre bu kabul edilemez bir tavır ve Türklerin yaptığı Batılı partnerlerimizin dikkatini hak ediyor."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (4)

hakan

sizin hukukunuz batsın,bağımsız bir devletin sınırlarını cırt pırt ihlaliniz hanki hukukta yazar,egemen bir devletin toprağını (kırımı)işgal ettiniz hangi uluslararası hukuka uygun acaba yokksa ben güçlüyüm hukukunamı?yani orman hukuku

alia57

Türkiye size söğüt dalı uzatsa peşine gelir misiniz!!!

Dilsoz turan

Bana kalırsa Rusya devlet başkaninin Türkiye ile iliskilerimizi düzeltmek istiyoruz demesi ve hemen akabinde farklı makamlardan gelen farklı açıklamalarin yapılması bana göre sanki bir kasit tasiyor.Sanki hafızalardan silinmeye başlayan bu krizi bir şekilde canlı tutup Rus halki nezdinde Türkiye nefretini diri tutmak istiyorlar.Cunku bu açıklamalarin başka bir izahi olduğunu sanmıyorum.

Dilsoz Turan

Sen önce işgal altında tuttugun Gürcistan,Ukrayna topraklarindan ve Kirimdan çekil.Ayrica sınırinin olmadığı Suriye den de uzak dur.Suruye ve Irak meselesi bizi ilgilendirdiği kadar hiç bir dünya ülkesini alakadar etmez.Dunyanin obur ucundan kalk sinirimiza gel sonra bize akıl vermeye kalkma.Hadi burası bizim sinirimiza ya sizin neyiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş