DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

BURSA

20:10

04:11
20:10
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:55

03:57
19:55
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:38

03:41
19:38
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
19:21
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:06

03:24
19:06
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:12:00

İftar vakti

ANKARA

19:55

03:57
SAHUR
19:55
İFTAR

ERZURUM

19:21

03:24
SAHUR
19:21
İFTAR

Latif Erdoğan'a Gülen'in avukatından yanıt

Latif Erdoğan'ın Meral Akşener ile ilgili kaset iddiasına Fethullah Gülen'in avukatından yanıt geldi...

15.05.2015 04:36:58

TBMM Başkanvekili ve MHP Milletvekili Meral Akşener ile ilgili kaset iddialarını ortaya atan Latif Erdoğan'a, Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak cevap verdi. Albayrak, cemaat üzerine yıkılmak istenen kaset iddialarının, kimler tarafından yapıldığının Latif Erdoğan'ın sözleriyle ortaya çıktığını söyledi.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre; Fetullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, MHP'li Meral Akşener'e attığı çirkin iftira sebebiyle kamuoyu nezdinde zor duruma düşen Latif Erdoğan'ın "son sözümdür" başlıklı yeni açıklamasını da yalanladı.

"Sayın Meral Akşener'e atılan iğrenç iftira sonrasında, kaset kumpasının kimlerden geldiğini açık eden Latif Erdoğan bu seferde Sayın Fetullah Gülen'in ismini kullanarak iftirasına devam etmektedir." ifadelerini kullanan Albayrak, gelinen noktada 'camia' üzerine yıkılmak istenen kaset kumpasının kimler tarafından yapıldığının ortaya çıktığına dikkat çekti.

Albayrak, dün konuşulanlarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. "Saatlerce evinde polislere ifade vererek tüm bildiklerini anlattığını söyleyen Latif Erdoğan iğrenç iftirasını unutturmak adına kasetle ilgili bildiği olduğu imasında bulunmaktadır. Kim insanların mahremine giriyorsa ve kim bunu biliyorsa hiç beklemeden yargı mercilerine bunu iletmelidir. Bu işi yapanı bildiği halde gitmeyen ve giderim tehdidinde bulunan kişiler de en az bu işi yapanlar kadar haysiyetsizdir." ifadelerin kullandı.

ŞANTAJI BUNLAR YAPIYOR

Erdoğan'ın bu açıklaması ve özellikle Star gazetesinde çıkan haberin ‘kaset kumpasının' kimler tarafından yapıldığını göstermesi açısından önemli olduğunu belirten avukat Albayrak, "Latif Erdoğan tarafından yapılan açıklama ve Star gazetesinin haberi incelendiğinde Kemalettin Özdemir'in kasetinin olduğu ve açıklama yapması gerektiği söylenmektedir. Bu ifadeler ile kendi yaptıkları kaset şantajı açıkça görülmektedir. ‘Eğer açıklama yapmazsan kasetin var ona göre' şantajı bizzat bu kişiler tarafından yapılmaktadır." diye ekledi.

KARANLIK DEHLİZLERDE PLAN

Albayrak, şöyle devam etti: "Bu açıklama ve kapalı tehditler göstermektedir ki, karanlık dehlizlerde yapılan plan gereğince Kemalettin Özdemir'e ait denilerek bir kaset yayınlanarak camianın üzerine yıkılmak isteneceği anlaşılmaktadır.

Şu hususu bir kez daha ifade edelim ki, İnsanların mahrem görüntülerini kaydetmek, şantaj yapmak ve bunları siyasî menfaat için kullanmak nasıl alçaklıksa, hiçbir somut delili olmadan masum insanlara bu suçu isnat etmek de aynı derecede alçaklıktır. Kasetlerin kaynağına ulaşmak isteyen meydanlarda kimlerin kullandığına bakmalıdır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ySELİM

ayp..edep...beğenmesnde...insanların mallarına nasıl çökersin , Ali buna nasıl alet olursun sen...hadi diğerlerini anladık...sende mi Ali...sende mi?

seher

Fetullah'ın alufteleri nasıl bildiğini açıklarsanız, biz de size inanırız.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan