DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Kobani'deki bombalı saldırılar

Kobani'deki bombalı saldırılar

25.06.2015 23:49:39
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, gün boyu çatışmaların devam ettiği Kobani (Ayn-el Arap) bölgesinden artık çok fazla sesin gelmediğini bildirdi.

Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin güne Kobani'deki bombalı saldırı haberleriyle uyandığını hatırlattı.

Patlamanın ardından sınır hattında önlemlerin artırıldığını belirten Çiftçi, 134 yaralının tedavi amacıyla Türkiye'ye getirildiğini, 3 kişinin hastanede, bir kişinin de yolda hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kobani'de gün boyu çatışmaların sürdüğünü dile getiren Çiftçi, şöyle devam etti:

"Kobani'den tek tük silah seslerinin dışında önemli bir çatışma sesi şu anda gelmiyor. Buna rağmen eldeki görüntülere rağmen patlayan araçların Kobani tarafından geldiği kesin ve net olmasına rağmen bazı basın yayın organlarında, bu araçların ve DAEŞ militanlarının Türkiye'den geçtiği yönünde yalan, yanlış ve iftira niteliğinde kasıtlı haberler var, propaganda amaçlı. Bütün haberleri yalanlayacak görüntüler olmasına rağmen bazı medya kuruluşları bunda ısrar ediyor, anlamakta zorlanıyoruz. Söz konusu haberleri yapanların iyi niyet taşımadığını düşünüyoruz."

Çiftçi, güvenlik kamera kayıtlarının talep edilen herkesle paylaşıldığını vurgulayarak, sınır hattındaki hendek ve güçlendirilmiş teller nedeniyle de Suriye tarafına geçişin mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş