DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3761 ₺

EURO

17,5506 ₺

ALTIN

971,23 ₺

BİST

2.418,10 ₺

Kepez'de geleneksel sünnet şöleni

Kepez Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 674 aile, çocuklarını sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadı.

6 Yıl Önce
2016-08-21 09:13:32
Kepez Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenen geleneksel sünnet şöleninde 674 aile, çocuklarını sünnet ettirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kepez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen sünnet şöleni etkinliğinin 8'incisi düzenlendi. Sünnet operasyonu öncesi 674 çocuk ve aileleri, Dokuma Park'ta düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. İllüzyonist gösterisi ile sünnet heyecanını yaşayan çocuklar, eğlenceli dakikalar geçirdi. Etkinlikte Hasan Dinç ve Osman Küçükaydın tarafından Kuran'ı Kerim okundu ve dua edildi. Etkinliğe, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kurumlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

"Her şey Allah razı olsun duasını alabilmek içindir"

8. Geleneksel Sünnet Şöleni programında konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaklaşık 700 ailenin sevincine ortak oldu. Çocukları ve ailelerini tebrik eden Tütüncü, "Eğer çocuklarımızı mutlu bir şekilde yarınlara taşıyabilirsek ülkemizin, milletimizin yarınları bugüne göre çok daha güzel olacak. O bakımdan çocuklarımıza hizmetin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Her şey bir tek kimsenin Allah razı olsun duasını alabilmek içindir. Bugünden yarına bu fani dünyada elde edebileceğimiz en büyük kazançta budur. Her şey geliyor ve geçiyor. Devirler geçiyor, ama bu fani dünyanın içerisinde asıl olan gönüller kazanabilmek, hayırla yad edilebilmek, hoş sadalar bırakabilmektir. İşte bunun için sizlerden aldığımız güç ve destekle ve sizlerin hayır dualarıyla yola yolculuğa devam ediyoruz. Ben bugün bu yavrularımızın mürüvvetlerini gördüğümüz bu anlarda ülkemize de hayırlı günler diliyorum" dedi.

Tütüncü'den EXPO 2016 bileti

Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından Kepez Belediyesi 8. Geleneksel Sünnet Etkinliği anısına sünnet olacak çocuklarla fotoğraf çektirdi. Tütüncü, gecede sünnet çocukları ve ailelerine bir de sürpriz yaptı. Tütüncü, tüm ailelere dört kişilik EXPO 2016 giriş bileti hediye etti. Kepez Belediyesi, sünnet gömleği ve sonrasında pelerin, asa, şapka, maşallah bandı, papyon, kumaş pantolon, gömlek ve ayakkabıdan oluşan sünnet kıyafetlerini de ücretsiz olarak çocuklara verildi. Sünnet etkinliğinden sonra çocukların sünnet operasyonları, uzman cerrahlar tarafından sterilize ortamda yapılacak. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş