DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

KCK'dan Demirtaş'ın çağrısına yanıt

PKK, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 'amasız' silah bırakma çağrısına cevap verdi.

7 Yıl Önce
2015-08-24 10:49:29

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık Almanya'da Pazar günleri yayınlanan Welt am Sonntag Gazetesi'ne konuştu.

Hürriyet'ten Rıza Dursun'un çevirisine göre, Bayık, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, “PKK amasız silah bırakmalı” çağrısının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Sadece o çağrı yapmadı. Bu çağrıyı biz değerli buluyoruz. Bize göre, ne Türkiye ne de biz bu sorunu silahla çözebiliriz. Sekiz kez tek taraflı olarak ateşkes çağrısı yaptık. Son seferinde ise güçlerimizi çekmeye başladık. Ancak Türkiye önce her şeyi erteledi, ardından inkar etti. Artık tek taraflı silahların susması olmayacak.”

'TÜRKİYE IŞİD'E DESTEK VERECEK DİYE İZİN VERİLİYOR'

Ayrıca Bayık, Türkiye'nin PKK'ya operasyon düzenlemesine de IŞİD karşıtı koalisyona destek verdiği gerekçesiyle izin verildiğini iddia etti. Bayık, İngiliz Guardian gazetesine verdiği demeçte, ABD'den arabuluculuk yapmasını istediklerini açıklamıştı. ABD ile yapılan gizli görüşmelerde kimlerin yer aldığını söylemeyen Bayık, ABD'nin garantörlüğünü yaptığı bir ateşkese sıcak baktıklarını ifade etmişti.

             

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (5)

doğrucu davud

Kuyruk sıkışınca birden barış havarisi kesiliyorsunuz. Tıpkı 2012'deki kış operasyonları zamanında olduğu gibi. O dönem de bitiyordunuz ama bir şekilde devleti kandırıp çözüm sürecini başlattınız. Sonra da süreci fırsat bilip her tarafı silahla bombayla doldurdunuz. Yemezler artık. Tek ferdiniz kalmayıncaya kadar devam edecek savaş.

Selahattin Altun

1 Kasım'a kadar Cemil Bayık'ın Ahmet Hakan'a da konuk olmasını bekliyoruz. Eline bir tane de saz alsın gelsin...

halodayı

Her seçimde barış sözcüğü devreye giriyor...Fakat çok kirlendi bu söz ,Türk milletinin DEmirtaşa verdiği kredi yanlış anlaşıldı. milleti enayi yerine koydu...

Osman Türk

Silahlarini sen susturmadin hiç. Ama o silahlari susturan biri olur insaallah.

Sade Vatandaş

Bunlar danışıklı açıklamalar. Demirtaş'a 'sen çağrı yap' diyorlar, böylece Demirtaş hem barış yanlısı görünüyor hem de PKK ile arasındaki, organik bağı reddetmiş oluyor. PKK da açıklaması ile gerçekte barış yanlısı olup mecburen terör eylemi yapan cici çocuk rolüne bürünüyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş