DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,4191 ₺

EURO

17,8508 ₺

ALTIN

973,15 ₺

BİST

3.281,61 ₺

Kağıthane Hamidiye Yüzme Havuzu'nun temeli atıldı

Kağıthane Hamidiye Yüzme Havuzu'nun temeli atıldı

8 Yıl Önce
2015-05-26 18:29:11
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, dünyanın en önemli köprülerinden olan 3. köprüyü yaptıklarını belirterek, "Bütün bunlar devletin kasasından bir kuruş çıkmadan tamamen iş bilen insanların yaptığı projelerle bedavaya geliyor" dedi.

Kağıthane Hamidiye Yüzme Havuzu temel atma törenine, Bozkır'ın yanı sıra AK Parti Milletvekili Oktay Saral, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bozkır, törende yaptığı konuşmada, 7 Haziran'ın Türkiye'nin hangi yöne gideceğinin kararlaştırılacağı bir seçim olacağını belirtti.

Seçime girmeden önce vatandaşların geçmişi hatırlamasında yarar olacağını dile getiren Bozkır, şunları kaydetti:

"Nereden geldiğimizi hatırlarsak, nerelere gideceğimizi bilebiliriz. Kağıthane, İstanbul'un göz bebeği. İstanbul'da neler çektiğimizi özellikle hanım kardeşlerimiz çok iyi hatırlar. Burada iki ay su akmadığı, arazözlerle su dağıtımı yapıldığı, elinizdeki bidonlarla evinize birkaç gün yetecek suyu bulabilmek için o arazözlerin arkasından yürüdüğünüz günleri herhalde unutmadınız. Çöplerin toplanmadığı, toplananların bir anlamda yönetimsizlikten patlayıp insanların canına mal olduğu günleri herhalde hatırlıyorsunuz. Bugün bakın günde 3 kez çöpler toplanıyor. Arazözler yine dolaşıyor ama yolları yıkamak için."

Haliç'in koku nedeniyle geçilmesinin mümkün olmadığını hatırlatan Bozkır, belki de kimsenin gitmek istemediği Haliç'in bugün tertemiz suları, geri dönen balık nesli, kayıkları, mesire yerleriyle övündükleri bir yer haline geldiğini anlattı.

- "Muhalefetin projesi hayal dolu"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Bozkır, muhalefet partilerini eleştirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Buraya gelirken Belediye Başkanımızın elindeki kitapçığı gördüm. Dedim ki, 'Bu kitapçığı çok fazla ortalarda dolaştırmamak lazım. Çünkü bu kitapçık, mesela anamuhalefet partisinin seçimlerden önce eline geçmiş olsaydı, onların seçim bildirgesi olabilirdi. Onun içindeki 23 proje anamuhalefet partisinin aklına bile gelemez. Aklına gelmeyeceği bir şeyi de yapmaları mümkün değil. Düşündüler, taşındılar, 'Büyük proje' dedikleri, herkese iftiharla anlattıkları bir proje açıkladılar. Ama herşey tamam 2 eksiği var. Birincisi nerede olacağı? Ya Türkiye'de yer mi yok? Bir yer gösterin. Çok merak ettim. Sonra dedim ki, 'Eyvah bunlar bizim yapamadığımızı bir senede yapacaklar.' 2,5 milyon istihdam nasıl olacak? 2035 yılına... Bize böyle 20-25 sene sürecek hayal dolu projeler yerine bugün, yarın, ertesi gün ne yapılacaksa bizim umrumuzda olan onlar."

Marmaray'dan açıldığı günden bu yana 73,5 milyon kişinin faydalandığını, 2 milyon kişinin metrobüse bindiğini anlatan Bozkır, 6 bin kilometre duble yolu 17 bin 600 kilometreye çıkardıklarını kaydetti.

THY'nin AK Parti iktidara geldiğinde 20 uçağı varken bu sayının 280'e ulaştığını belirten Bozkır, "Antlaşması yapılanlarla 450 uçağı var. Dünyanın en önemli köprülerinden olan 3. köprüyü yapıyoruz. 4 yol gidiş, 4 yol geliş. Ortadan da hızlı tren geçecek. Bütün bunlar devletin kasasından bir kuruş çıkmadan tamamen iş bilen insanların yaptığı projelerle bedavaya geliyor. 150 milyon yolcu kapasiteli havalimanı yapıyoruz. Dünyanın merkezini İstanbul'a taşıyoruz" diye konuştu.

Konuşmasının ardından Bakan Bozkır ve beraberindekiler, Hamidiye Yüzme Havuzu'nun temelini attı.

AB Bakanı ve Büşmazakereci Volkan Bozkır ve beraberindekiler, Gürsel Mahallesi'ne geçerek, otopark ve park açılışı gerçekleştirdi.

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş