SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Kadirov, Muhammed Ali'nin kızını Grozni'ye davet etti

Kadirov, Muhammed Ali'nin kızını Grozni'ye davet etti

Rusya’ya bağlı Çeçen Cumhuriyeti Başkanı Ramzan Kadirov, ünlü Amerikalı boksör, merhum Muhammed Ali'nin kendisi gibi boksör olan kızı Leyla Ali’yi, başkent Grozni'ye davet etti.

Kadirov, Muhammed Ali'nin kızını Grozni'ye davet etti
19.1.2020 16:16:35

Rusya'ya bağlı Çeçen Cumhuriyeti Başkanı Ramzan Kadirov, ünlü Amerikalı Müslüman boksör Muhammed Ali'nin kendisi gibi boksör olan kızı Leyla Ali'yi, başkent Grozni'ye davet etti. Kadirov, Muhammed Ali'nin anısına teşekkür ettiği bir video yayınladı.

Kadirov videoda, Muhammed Ali'nin kızının kadın kültürünü tanımak için Rusya'yı ziyaret etmesinden çok memnun olacağını belirtti.

Kadirov davet videosunda şunları söyledi:

“Babanız, Muhammed Ali, İslam'ın değerlerini geri kalanın üstüne yerleştiren en büyük boksör ve derinden saygılı biriydi ve Çeçen Cumhuriyeti'nde her zaman zamanımızın efsanevi bir kişisi olarak hatırlanacak! Sizi Grozni'yi ziyaret etmeye davet etmekten çok memnun olacağım!” 

Son zamanlarda başta Türkiye olmak üzere Arap ülklerine yaptığı ziyaretler ile dikkat çeken Kadirov'un; Çeçenistan'da camiler, Kuran kursları açması ve yabancı ülkelerdeki tanınmış Müslüman şahsiyetleri ülkesine davet etmesi, kendisine yönelik eleştirilere karşı meşruiyet kazanma çabaları olarak yorumlanıyor.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR