DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İstanbul Üniversitesinde 'laiklik' gerginliği

İstanbul Üniversitesinin Sol gruplarından olduğu bilinen Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF)'nun Hukuk Fakültesinde astığı İslam'a hakaret içeren afişler Müslüman öğrenciler tarafından indirildi.

6 Yıl Önce
2016-04-27 14:40:32

Ajansların haberine göre, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde sol gruplardan olduğu bilinen Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) gündemdeki "laiklik" tartışması nedeniyle "Şeriat karanlıktır, hurafedir, sömürüdür, tutsaklıktır, padişahlıktır'' yazılı afişler astı.

Bunun üzerine Müslüman öğrenciler, asılan afişleri kaldırdı. Sonrasında biraraya gelen FKF mensupları fakülte içerisinde slogan atmaya başladı. Herhangi bir olaya karşı fakülte içerisine polisler de geldi.

Polislerin gelmesini de ayrıca eleştiren gençler, slogan atmaya devam etti.

Olay sonrası afişleri indiren Müslüman Öğrenciler de bir bildiri yayınladılar:

Bismillahirrahmanirrahim

Sonra da seni din konusunda bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy; bilmeyenlerin isteklerine uyma. (Casiye, 18)

Hamd peygamberleriyle bütün âlemlere kurallar manzumesi olan şeriatı gönderen Allah'a mahsustur. Salat ve selam şeriatı tatbik eden mücahidlerin imamı Rasulullah (s.a.v) ve O'nun yolunu takip eden mü'minlerin üzerine olsun.

İstanbul Üniversitesi'nde kirli ve yalan siyasetiyle meşhur gruplardan FKF (Fikir Kulüpleri Federasyonu) TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın sözlerini çarpıtarak Müslümanların değeri olan ‘'ŞERİAT'' olgusuna ''Şeriat karanlıktır, hurafedir, sömürüdür, tutsaklıktır, padişahlıktır.'' sözlerine afişlerinde yer vererek hakaret etmiştir.

Bizler İstanbul Üniversitesi Müslüman Öğrencileri olarak Hukuk Fakültesi'ne asılan bu hakaret dolu afişe kendi öz gücümüzle ve inisiyatifimizle hiçbir gücün arkasına sığınmadan müdahale etmiş bulunuyoruz.

Şeriat bizim onurumuzdur. Şeriata yapılan herhangi bir hakaret içeren afişleme ve bunun aleyhine atılacak herhangi bir sloganda karşılarında Müslüman Öğrencileri bulacaklardır. Bizler İslam Şeriatı için yaşarız ve bu uğurda ölmeye hazırız. Alanlarımızdayız. Değerlerimize saldırılmasına hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz. Bedeller ödedik, bedeller ödetmeye hazırız.

YAŞASIN ŞERİAT! ŞERİAT BİZİM ONURUMUZDUR!

MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLER

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Ahmet

Kafirler kafirligini yapacak tabii..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş