DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail Ramazan geleneğini bozmadı! Yine Gazze'ye saldırdı!

İsrail, her Ramazan'da ve bayramda yaptığı gibi Gazze'den roket atıldığını iddia etti ardından hedef aldığı üç noktayı vurdu.

5 Yıl Önce
2017-06-27 09:15:34

İsrail ordu sözcüsü Ovijaa Odraei'nin Gazze'den İsrail'e roket atıldığını iddia ettiği açıklamasının ardından İsrail uçakları, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Gazze'nin batısı ile Refah'ın kuzeyindeki iki mevzisinin yanı sıra Gazze'nin merkezinde boş bir alanı vurdu.

Odraei, İsrail'in saldırısına ilişkin Facebook hesabından yaptığı açıklamada, hava kuvvetlerine ait uçakların Gazze'nin kuzey ve güneyinde Hamas'a ait noktaları vurduğunu, hava saldırılarının Gazze'den Şair Negev bölgesine atılan rokete karşılık vermek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Sözcü Odraei, Gazze'nin Hamas'ın hakimiyetinde olması hasebiyle İsrail'e yapılan her türlü saldırı girişiminden sorumlu olduğunu belirtti.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun, Gazze'de bazı noktalara roket ve top ateşiyle saldırılarında sadece hasar oluştuğu duyuruldu.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra da söz konusu saldırılarda can kaybı yaşanmadığını açıkladı.

Hamas sözcüsü Fevzi Berhum ise yaptığı açıklamada, "İsrail, direnişe ait noktaları hedef almak ve gerilimi tırmandırmak için gerekçe olarak Gazze'den roket atıldığını iddia etti. Bu, İsrail'in tehlikeli ve bilinen bir oyunudur" ifadelerini kullandı.

Berhum, bu tür gerilimi tırmandırıcı ve Filistin halkının canına kasteden fiillere devam edilmesine karşı uyarıda bulundu.

Odraei tarafından yapılan açıklamada, Gazze'den atıldığı iddia edilen roketin Şair Negev yakınında boş bir alana düştüğü kaydedilmişti.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (3)

yunus

hani israille anlaşınca daha gazzeye saldırmayacaktı. o imzaları atanlar ellerindeki kanı nasıl temizleyecekler.

AHMET UZUN

GAZZE'DEN FÜZE ATILINCA İSRAİL MİSLİ İLE KARŞILIK VERMİŞ. NE VAR BUNDA BU KADAR KIZACAK YUNUS?? BUGÜN AYNI SEBEPLE BİZ AFRİN'E UÇAKLARIMIZI YOLLADIK. 7 TERORİST GEBERTTİK. ONLAR DA AYNI ŞEYİ YAPIYOR. BU DA TIMETURK'E... RAMAZANDA İSRAİL'E ROKET YOLLAMAK SERBEST İSE İSRAİL'İN DE SALDIRMASI MUBAH. KIŞKIRTMAYIN İNSANLARI

Lefter

Saldırdı? Gazze piçleri roket fırlatmasın israelde vurmaz. ..Sizi yalancı media sizi. .

Görüş Bildir Bizimle Paylaş