DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İsrail'e uyarı

İzzeddin el-Kassam Tugayları, 'İsrail, ateşkes şartlarına uymazsa Filistin direnişinin sabrı uzun sürmeyecek' açıklamasında bulundu.

7 Yıl Önce
2015-08-26 23:56:29

Gazze'de, İsrail'in geçen yıl düzenlediği saldırıları sırasında denizden İsrail'in Zikim Askeri Üssü'nün olduğu bölgeye sızan ve bir müddet sonra İsrail uçakları tarafından öldürülen Kassam Tugayları'na bağlı su altı taarruz komandoları hatırasına inşa edilen anıtın açılışı yapıldı.
Kassam Tugayları, açılış sırasında askeri geçit töreni yaparken, taramalı tüfek, uçaksavar füze, anti-tank füzeleri ile gösteri yapıldı.
Açılışta konuşan Kassam Tugayları Sözcüsü, "Düşman (İsrail), ateşkes şartlarına uymazsa ve Gazze'den ablukayı kaldırmazsa, Filistin halkının ve direniş gruplarının sabrı uzun sürmeyecek. Öfke volkanları patlayacak, akıbet sert ve vahim olacak" dedi.

Sözcü, "Gazze saldırıları, Filistin tarihinde stratejik bir dönüşüm oldu. Halkımıza yönelik her saldırıya karşı set olacağız" diye konuştu.
İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, geçen yıl 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Daha sonra kara operasyonunu sona erdirip, hava saldırılarını sürdüren İsrail, 26 Ağustos'ta, Mısır'ın arabuluculuğundaki görüşmelerde Filistinli gruplarla varılan ateşkesle saldırılarına son vermişti. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş