DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İran'dan üzüm getirildiği iddiası

İran'dan üzüm getirildiği iddiası

7 Yıl Önce
2015-06-02 11:44:22
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türkiye'ye İran üzümü sokulduğu iddialarıyla ilgili, "Bu ülkeye ne İran'dan ne başka ülkeden bir gram üzüm girmiştir, giremez" dedi.

Berber, yaptığı yazılı açıklamada, seçim bölgesi Manisa'da yaptığı temaslar sırasında, İran'dan iç piyasaya üzüm sokulduğu iddialarının sıklıkla dile getirildiğini belirtti.

Bu iddiaların maksatlı olduğunu vurgulayan Berber, "Vatandaşımıza pek çok spekülasyon yapılıyor. Bu sene üzüm az olacak, İran'dan yüz bin ton mal gelecekmiş, falan. Bu ülkeye ne İran'dan ne başka ülkeden bir gram üzüm girmiştir, giremez. Serbest bölgelere gelen ve transit olarak İran'dan başka ülkelere satılan üzümün sanki Türkiye'ye satılıyormuş gibi birileri tarafından söylenmesi maksatlıdır, yalandır" ifadelerini kullandı.

Berber, üzümün hayvan yemi olarak geldiğine ve Türkiye'de paketlenip satıldığına ilişkin söylentilere dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Buna cesaret edecek bir tüccar veya sanayicinin olduğuna inanmıyorum. Bu, gümrük kaçakçılığına girer, en azından 10 yıl hapis cezası var. Bunu yapacak adam daha anasından doğmadı. Varsa ömrünü hapiste çürütmek isteyen birisi buyursun yapsın. Yani hayvan yemi olarak girecek de üzüm olarak satılacak. Kusura bakmasınlar yani zırvanın da bu kadarı olmaz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

kaya

fitre ve zekat gibi evrensel boyutlu dini uygulamaları faşizanca ırk temeli üzerinden anlayan ve sadece soydaş oldukları için bu yardımları yapanlara yazıklar olsun.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş