DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İlahiyatçı Mustafa Öztürk istifa ettiğini duyurdu

2017'den bu yana Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan ilahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ile ilgili sosyal medyada paylaşılan bir video kaydında, “Bu Allah dili olabilir mi?” şeklinde tepki çeken sözlerinin ardından istifa ettiğini duyurdu

1 Yıl Önce
2020-12-04 14:30:37

Sosyal medyada geniş tepki doğuran Öztürk'ün sözleri üzerine “MustafaÖztürkİhraçEdilsin” etiketi açılmıştı.

Öztürk, bir youtube kanalına yaptığı açıklamada ise, sosyal medyada kendisine gösterilen tepkileri “linç” olarak değerlendirerek, “fikir özgürlüğü, özgür düşünce”ye vurgu yaptı.

Dekanlığa yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Öztürk, "Emekliliğimi talep ediyorum. Bu konuda gereken işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim" ifadelerinin yer bulduğu bir belge paylaştı.

Öztürk, paylaşımına ilişkin değerlendirmesinde ise, "Bugün itibariyle akademiye, akademisyenliğe ve ilahiyat alemine veda ediyorum. Artık yeter. Benden bu kadar" dedi.

ilahiyatci-prof-dr-mustafa-ozturk-kur-an-i-13774668_9808_m

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

Zulkarneyn

istifa etmemiş emekliliğini talep etmiş ifade özgürlüğüymüş!! Sen bu devletten para alıyorsan dini mubin Islami insanlara anlatasın diye maaş alıyorsun aldığı paraları da iade etmeli emekli maaşını da geri versin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş