İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifa dilekçesi hakkında ne dedi?

10 Nisan 2020 gecesi sokağa çıkma kısıtlaması kararının duyurulması sebebiyle pek çok yerde vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak yığılma yapmasının sorumluluğunu üzerine alarak istifa dilekçesini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a sunmuştu. Katıldığı programda bu konu hakkında değerlendirmede bulundu. İşte detaylar...

2020-05-30 05:44:17

10 Nisan 2020 gecesi sokağa çıkma kısıtlaması kararının duyurulması sebebiyle pek çok yerde vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak yığılma yapmasının sorumluluğunu üzerine alıp istifa dilekçesini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a sunmuştu. Katıldığı programda bu konu hakkında değerlendirmede bulundu.

Bakan Soylu, "Benimkisi bir sorumluluktu. Hükümetin üzerine Sayın Cumhurbaşkanı'nın üzerine böyle bir sorumluluk bırakmak istemedim. Şunu ifade edeyim, biz aldığımız her kararda risk üzerine karar alıyoruz. Binlerce operasyon yaptık. Bu operasyonlarda, Allah muhafaza 3-5 sivil hayatını kaybetse ne yapacağız? Bizim bakanlığımız, karar alma makamıdır. Doğru karar almak durumundayız." değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR (0)