DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,1296 ₺

EURO

17,2964 ₺

ALTIN

964,09 ₺

BİST

2.396,20 ₺

Hıncal Uluç'tan Milli Piyango şikayeti: Bu ülkede kumar yasak değil mi?

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Milli Piyango'nun resmi oyun sitesi hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya şikâyette bulundu. Milli Piyango'nun Demirören Holding'e devredildiğini hatırlatan Uluç, 'Bu ülkede kumar yasak değil mi?' diye sordu

1 Yıl Önce
2021-01-13 15:49:15

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, 'Hani kumarı yasaklamıştık?' başlıklı yazısında Türkiye'de kumarın eski Başbakan Tansu Çiller döneminde yasaklandığını, bu nedenle ülkenin dolar üzerinden çok önemli gelir kaybına uğradığını vurguladı.

İzmir'den Mersin'e binlerce sahil yatağının boş kaldığını, otellerin ve tatil köylerinin 'her şey dahil' sistemiyle kapılarını açık tutma savaşına girdiğini, kaçak içki imalatının başladığını belirten Uluç, "Et diye ne hayvanlar kesilir, pişirilir oldu. Bütün bunları 'Kumar aile söndürmesin' diye kabullendi Türkiye" dedi.

Uluç, yazısında ayrıca Milli Piyango'nun resmi internet sitesi 'millipiyangoonline.com'dan bir ekran görüntüsü paylaşarak "Karşınıza çıkan tablonun en üstünde 'Kazı Kazan'ı tıklayın. Karşınıza 23 oyun çıkacak. Bunlar işte sizi bekleyen tuzak. Barbuttan başlayan bir sürü kumar oyunu. Yani kumarhanelere gidip kol çekerdiniz ya. İşte onun dijitali. Kol çekme yerine, tıklıyorsunuz. Birkaç saniyede bitiyor" bilgisini paylaştı.

'Arkasında devlet değil, Demirören var'

Uluç, Milli Piyango'nun arkasında devlet olmadığını, kuruluşun devredildiğini belirterek "Arkasında Demirören var. Yani Hürriyet, Milliyet, Posta var. Milli Piyango dahil bilinen oyunlar, Sayısal, Süper Loto'larda, On Numara'da, Şans Topu'nda olanları, bu üç gazete dışındakiler yazdılar. Ertuğrul Özkök kardeşim de, talimatla güya cevap verdi. Yetmedi" diye yazdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Uluç, "Bu ülkede kumar kanunen yasak değil mi?" diye sordu.

"Güvendiğiniz bir danışmanınıza görev verin. 'milli piyangoonline.com' yazsın. Çıkan tabloda 'Kazı Kazan'ı tıklasın. Paraya gerek yok. 'Dene'yi tıklasın ve denesin kısa zamanda nasıl para kaybedeceğini gözleriyle görsün" diyen Uluç, şöyle devam etti:

"Sadece kumarbazların değil, bu ekonomik sıkıntının bol, vakit geçirme imkanının az olduğu günlerde orta ve orta alt sınıf için nasıl bir yıkım tuzağı kurulduğunu anlasın ve size rapor versin.

Tabii aynı şey, Adalet, Maliye ve Aile Bakanlarımız için de geçerli. Sonra 4 bakan oturun ve tartışın. 'Biz kumarı niye yasakladık' diye tartışın, lütfen. Ama acele edin, yuvalar yıkılmadan."

uluç milli piyango demirören

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş