DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Halime Kökce'den Sabri Tekir ve Timetürk'e cevap

Halime Kökce, Sabri Tekir'in FETÖ iddialarıyla ilgili yazısına bugün kendi köşesinden cevap verdi...

6 Yıl Önce
2016-09-07 07:24:29

Halime Kökce'nin 54.Hükümet'in Devlet Bakanı Sabri Tekir üzerinden "Refah Partisi'ne dahi sızdılar" iddiasının ardından Prof.Dr.Sabri Tekir de Halime Kökce'ye sert bir cevap yayınlamış ve Timetürk de bu metni haberleştirmişti. Star gazetesi yazarı ve Halime Kökce'nin cevabını, sorumlu gazetecilik anlayışı gereği müdahale etmeden yayınlıyoruz.

Halime Gökçe'nin "Sabri Tekir'in pespaye yazısı hakkında!" başlıklı yazısı şöyle:

Kestanepazarı'ndaki ilk yıllarında Gülen'in talebesi olmasını, Gürcistan'daki ilk üniversitelerine kurucu rektör yapılmasını, FETÖ kapsamında artık kapatılmış olan İzmir Ekonomi Üniversite'sinin kuruluşunda ve devamında görev almış olmasını, kendisi ve iki kişi hakkında “Biz Fetullah Hocaefendi'nin özel yetiştirmesiyiz, bize Risaleler'den önce Rus klasiklerini okuttu” beyanını, Erbakan Hoca'yı Altınoluk'ta ziyareti sırasında “Hocaefendinin selamını getirdim” sözlerini, Erbakan'ın ise “Bunca zaman neredeydiniz”le başlayan sitemlerini birlikte değerlendirerek bir önceki yazımda “Hiç alakadar olmadıklarını sandığımız Refah Partisi'nden bakan dahi çıkarmışlardı. 54. Hükümet'te Devlet Bakanı görevi verilen Sabri Tekir Refah Partisi İzmir Milletvekili'ydi” ifadesine yer verdim.

Yazım bu yapının siyaseti partilere tasallutuyla ilgiliydi. Sabri Tekir'i hedef gösteren değil örnek gösteren bir yazıydı. Sabri Tekir'in bugün bu yapının mensubu olduğuna dair bir iddia da içermiyordu. Doğrusu FETÖ'nün üniversitelerinin kapatıldığı, yurt dışındaki üniversitelerinde görev yapmış rektörlerin tutuklandığı bir vasatta eskiden de olsa bu yapının üniversitesinde kurucu rektörlük yapmış birisi hakkında böyle bir kanaat sahibi olmak absürd olmasa gerek. Hele de bu veriler “Biz Fetullah Hocaefendi'nin özel yetiştirmesiyiz” ifadesi ile yan yana gelince, aksini düşünmek pek mümkün gözükmüyor.

Ama dediğim gibi yazının amacı ne Sabri Tekir'i ihbar etmek ne de bu ilişkiler ağını ortaya dökmekti.

Ayrıca, eskiden bu yapıyla ilişkisi olan bir kişi bugün nedamet getirmişse ve suç kapsamına giren bir fiil içinde bulunmamışsa isminin zikredilmesinden rahatsız olması son derece normal.

Böyle bir durumda bana düşen özür dilemek olurdu, gönderilmiş bir tekzip metnini hiç yüksünmeden köşemde yayınlayabilirdim.

Ancak Sabri Tekir bu yola başvurmak yerine, ancak bir FETÖ'cünün kaleminden çıkabileceğini düşündürten pespayelikte ve iftiralarla dolu bir yazı ile bana cevap vermeyi tercih etti.

Aksiyon dergisinin kuruluşunda 4-5 ay telif karşılığı çalışmış olmamdan hareketle [ki bu sakladığım bir şey değil], beni “kripto FETÖ'cü” ilan eden, bir ara öğretmenlik yaptığım Sultan Fatih Koleji'ni [hala eğitim vermeye devam eden köklü bir kurumdur] FETÖ'nün koleji olarak niteleyen, FETÖ'nün bana Kürt açılımı üzerine doktora tezi yazdırdığını iddia eden, ama en bombası kızlık soyadımdan hareketle “Karakaşiler'den olabileceğimi” söyleyerek beni bir de Sabataist yapan o pespaye yazıyı yazınca işin rengi değişti.

Kendisine de ifade ettim. FETÖ soruşturması yapan savcıları buradan göreve çağırıyorum, Sabri Tekir'in yazdıklarını ihbar kabul edip beni soruştursunlar.

Ama Sabri Tekir de gidip bildiklerini Türkiye Cumhuriyeti savcılarına anlatsın. “Hafızamı şöyle bir yokladım da...” diye başlayan yazısından dökülenlere bakılırsa maşallah öyle bir hafızası var ki az daha zorlasa kim bilir başka neler çıkacak?

Belki “özel yetiştirmesi olduğunu” söylediği Gülen'in ilişkileri hakkında savcıların işine yarayabilecek bilgiler gelir aklına. Nitekim kendisi gibi bu yapı ile yolu bir şekilde kesişmiş kişiler gidip tanık olarak ifade veriyor. İyi bir vatandaş olmak bunu gerektir öyle değil mi?

Son bir nokta; Sabri Tekir, 15 Temmuz'daki darbe girişimini FETÖ'nün yaptığını tüm Türkiye biliyor ve haykırıyorken facebook sayfasında yazdığı uzun darbe analizinde bir kere bile FETÖ kelimesini kullanmamıştır. Herhalde Sabri Tekir ben kendisinin ismini hasbelkader zikredince FETÖ'yü fark edebildi.

Gelelim Timetürk'e. Sabri Tekir'i pespaye yazısını yayınlamak suretiyle benimle ilgili ikinci itibar suikastına imza atmış olan bu site aynı pespayeliğe ortak olmuştur. Bunun objektif gazetecilikle tevil etmeye çalışılması ise ancak gülünç bulunabilir.

17 Aralık'tan sonra Fetullah Gülen'e kameralar önünde kefil olan Mustafa Kamalak'ın partisinin Milli Gazetesinin o pespaye yazıya yer açmasına ise hiç sözüm yok. Yakışmış!.

(HABERE GİTMEK İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ)

278496

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (7)

BirKul

HAnimefendi cok kizmis belliki..Araplarin bir sözü vardi.. men dakka dukka ?!

M

Bu kadın kim? Hepinizi rezil etmiş, kalemi becerikli maşallah. Umarım yazdıkları doğrudur, ki okuyunca tarafını tutmamak elde değil. Bahsi geçen şahsıda tanımıyorum ama bunlar doğru ise büyük ihtimal kripto, helede saadet partisi... Size hiç lafım yok, bayanın dediği gibi, siz artık suratınıza yapışan tükürük işe yarayınca şükür edenlerdensiniz. Ama timetürk, sizede kaptırmış ama bunu yayınlamakla sizde galiba özür dilemiş oldunuz, oda kabul eder. Biz müminler tartışırız ama küsmeyiz. Çürükleri kenara atarız ama birbirimizi asla!

mias slov

al birini vur ötekine.insanların birbirlerini karalamaktan başka işleride olmalı.bunun en doğru yanı, kamuoyu önünde olan veya olmayan,bir zamanlar bu yapıyı hizmet cemaatı zannedip,duygusal yada başka şekilde destek olan, yardım eden her kim varsa bugün durumunu ortaya koymalı.tevbe etmeli,pişman olmalı,allah'dan bağışlanma dilemelidir.bu ayıp değildir.insan yanılabilir.çünkü kendisini iyi kamufle etmiş bir örgütün(emperyal güçlere hizmet eden)elemanlarını artık gördük.çok insan bu tuzağa düştü.15-25 aralık ta bunlar kendilerini iyice ortaya çıkardılar ama birçok kişi görmek istemedi

ekoltürk

Buna ramen fetocular bizleri terörist ilan ettirmek icin türkiyedeki dinsizlerin ithamlarini ayniyla bizim aleyhimizde ab ye taşidilar. Bunu mg yöneticileri bile belki yeni yeni anladi.ancak bizlerle sürekli ehli dava,ehli iman gibi temas kurma gayretleri vardi.bu temaslar oldu diye bizler fetocumuyuz ki,benim onlarin yüzüne söylediklerime cevap bile veremediler.benim icin tehlikeli fetocu bürokrasi ve okullardakilerdir.devletten uzak tutun

ekoltürk

Kardeşim bu feto ve adamlari 2005 yilindan sonra tamamen hizmetten siyasete evrilip dini cemaatleri ve ak partiyi konturol etmeye caliştilar.türkce yarişmalari üst düzey reklam araciydi.sahsim sürekli onlarin hayin oldugunu söylerken,onlar bana üc koldan yaklaşiyordu,MG cü olmanin verdigi bir alni aciklik biz milli görüscülerin bilhassa avrupada öz güvenimizdir.genelde müslümanlara düşmanlik körüklensede.polis şefleri en güvenilir teşkilat MG dir diye bizleri sürekli tebrik ederler.

semih

Muhterem Erbakan hocamızın ve partisinin masonik ve siyonist çevrelere ne kadar düşman olduğunu hala bilmeyenlere bakıp sadece susuyoruz. Allah'ın huzurunda ne hesap vereceksiniz.

cafer kınacı

sözde gazetecilik-özde gazetecilik işleri, bazen karışık haller alır.. etki-tepki hesapları iyi yapılmalı.. taraf olmayla limitsiz konuşma-yazma-suçlama özgürlüğü olmamalı.. usulünce makul-mantıklı-adaplı yazmalı-konuşmalı.. fevri olunursa fevri karşılık alınır.. herkesin az-çok hataları-yanlışları olmaktadır sonuçta.. bu dönemde yapıcı-makul-birleştirici olmalı, prim yapmak için aşırılık yapmamalı.. devran dönünce aynı sonuçlaınr başa gelebilir olacağı da hesaplanmalı.. sonuçta çap-vizyon meselesi bunlar.. ezberciliğin-biatcılığın-heyyamcılığın sonu vardır..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş