DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gülen’in sağ kolunu da dinlemişler iddiası

Emniyet'in gerçekleştirdiği operasyonda Fethullah Gülen'in sağ kolu Nurettin Veren’in dinlendiği ortaya çıktı.

28.05.2015 03:17:05

Vatan Gazetesi'nde yer alan bilgiye göre; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde yapılan operasyonda, usulsüz telefon dinlemeleri yaptıkları gerekçesiyle aralarında emniyet müdürü, amiri ve polis memurunun da bulunduğu 13 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcısı M.E.'nin de aralarında bulunduğu 7 emniyet mensubu gözaltına alındı. Operasyon kapsamında adları açıklanmayan 6 kişi hakkında da yakalama kararı çıkartıldı. Gözaltına alınanemniyet mensuplarının, Antalya'daki çeşitli siyasi partilerin il başkanları ve yöneticilerini, milletvekillerini, gazetecileri, Akdeniz Üniversitesi'ndeki öğretim üyelerini, subayları ve emniyetteki üst düzey görevlilerinin yanı sıra bir dönem Fethullah Gülen'in sağ kolu olan ve 10 yıl önce yolları ayrılan Nurettin Veren'i de dinledikleri ortaya çıktı.

Aralarında emniyet müdürü, amir ve polis memurunun da bulunduğu 7 kişinin ifade alma işlemi sona erdi. TEM Şube Müdürlüğü'nde 'örgüt kurmak ve yönetmek', 'evrakta sahtecilik', 'haberleşmenin gizliliğini ihlal', 'aleni olmayan konuşmaları dinlemek ve kaydetmek' suçlamalarıyla sorguları tamamlanan zanlılar, dün sabah adliyeye sevk edildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

emir

Ahmet Hakan orasına burasına kına yakar artık.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş