DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Genel seçime doğru

Genel seçime doğru

03.06.2015 15:32:10
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Hiçbir siyasi partinin İzmir'i kendilerini seçmeye mecbur bir memur gibi görmemesi" gerektiğini bildirdi.

İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret eden Yıldırım, AK Parti'nin İzmir ile ilişkilerinin hep yanlış konumlandırılmak istendiğini, 2011 seçim kampanyalarına bakanların kenti ne kadar önemsediğini anlayacağını kaydetti.

O dönem ortaya koydukları projelerin bir kısmının hayata geçirildiğini, bir kısmının da yapılmaya devam ettiğini ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

"Devlette devamlılık esastır, arşive kayıt düşülen her şey er geç yapılır. Ama kaybeden İzmir değil, kaybedilen İzmir'in zamanıdır. Zaman geri getirilemez. İzmir bir an önce anlamsız tartışmaları bir kenara bırakıp, bu şehirde yaşayanların geleceğe dair umutlarının, heyecanlarının artması için çalışmak lazım. İzmir geleceğini aramalı. Seçim dönemlerinde yaşanan ayrışmalar kalıcı bir hale gelmesin. İzmir dışarıdan göründüğü gibi ideolojik saplantısı olan bir şehir değil. Siyasi duruşu itibarıyla ortaya çıkan bu algı gerçek değil. İzmir bu algıdan zarar görüyor. Hiçbir siyasi parti İzmir'i kendilerini seçmeye mecbur bir memur gibi görmemeli. Hepimizin ortak değerlerini kullanarak İzmir'i bir yere hapsetmeye çalışmak, böyle bir algı oluşturmak doğru değil. Bu şehir artık zaman kaybetmesin."

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ise Yıldırım'ın İzmir'e yaptığı hizmetleri anımsatarak, Yıldırım'a İzmirliler adına teşekkürlerini iletti.

Demirtaş, "Bakanımız İzmir'e çok hizmet etti. Yaptığınız hizmetler saymakla bitmez. Biz oda olarak şehrimize yapılan hizmetleri ödüllendirmek istedik. İzmir'e katkı ödülünü bakanımıza 2 kez verdik. İzmir ile olan ilişkinizi devam ettirmenizi daha sık İzmir gelmenizi istiyoruz. Konak Tünelinin isminin Binali Yıldırım tüneli olarak değiştirilmesini talep edeceğiz" diye konuştu.

Binali Yıldırım, daha sonra Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hüseyin

iran büyük şeytanlar dediği ülkelerle anlaşmaya varmış.. helvadan put yapıp acıkınca yemek böyledir. önce şeytan dersin sonrada mis gibi anlaşırsın. tükürdüğünü yalamak irana özgüdür..

Görüş Bildir Bizimle Paylaş