DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Gazzeliler'den Filistin uzlaşısı için gösteri

Gazzeliler, Es-Seraya Meydanı'nda toplanarak Filistinli gruplar arasındaki uzlaşı çabalarına destek verdiklerini belirtti.

4 Yıl Önce
2017-10-10 13:50:13

Filistinli gruplar arasında uzlaşının sağlanması için Gazze'de destek gösterisi gerçekleştirildi.

"Ekim Hareketi" isimli gençlik grubunun çağrısıyla düzenlenen gösteride, onlarca Filistinli Gazze'deki Es-Seraya Meydanı'nda bir araya geldi. 

Göstericiler, uzlaşıyı destekleyen söylemlerin yazılı olduğu pankartları ellerinde taşıdı.

KADER ANLAŞMALARI

Ekim Hareketi'nden Musenna en-Neccar, yaptığı açıklamada, Filistinli gruplar arasında Kahire'de bugün başlayan görüşmeleri desteklemek için bir araya geldiklerini söyleyerek, bu görüşmeleri, Filistin'deki bölünmüşlüğü sonlandırmak için gerçekleştirilen "kader anlaşmaları" olarak isimlendirdi.

Hamas ve Fetih Hareketi liderlerinin uzlaşı çabalarının desteklenmesi için gençlik çalışmalarının gerekliliğine işaret eden söylemlerini anımsatan Neccar:

"Kahire'de bir araya gelen grupları, halkın isteklerine karşılık vermeye ve Filistin bölünmüşlük sayfasını kapatmaya çağırıyoruz." dedi. 

Neccar ayrıca, diyalog sürecinin, Gazze'deki insani ve sosyal sıkıntıların sona ermesine katkı sağlaması temennisinde bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (1)

DÜN İSRAİL'E FÜZE ATTILAR. İSRAİL YİNE VERDİ ODUNU. FETİH GRUBU, UZLAŞININ ÖN ŞARTININ HAMAS'IN TÜM SİLAHLARINI TESLİM ETMESİ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. HAMAS İSE REDDEDİYOR. NASIL OLACAK UZLAŞI. GAZZE'DEKİ İNSANİ VE SOSYAL SIKINTI NASIL GİDERİLECEK. BU SIKINTININ TÜM SEBEBİNİ İSRAİL'E BAĞLARLARSA, TEŞHİS YANLIŞ OLUR. TEŞHİSİ YANLIŞ KOYARSANIZ, TEDEVİ DE YANLIŞ OLUR. SIKINTININ BİTMESİ ÖNCELİKLE İSRAİL İLE UZLAŞIDAN GEÇİYOR. FETİH İLE DEĞİL.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş