DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Fenerbahçe saldırısı organize bir olay'

Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda oy kullanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Fenerbahç otobüsüne yapılan saldırıya da değindi.

7 Yıl Önce
2015-05-31 12:09:35

AA'da yer alan habere göre, Ülker Sports Arena'da yapılan kongrede oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbuğ, Fenerbahçe Kulübü'nde bugün gerçekleştirilen başkanlık seçiminin özel bir anlamı olduğunu kaydetti. Hayatında ilk defa Fenerbahçe Kulübü'nün seçiminde oy kullandığını belirten Başbuğ, "Fenerbahçe Kulübü'ne uzun yıllardır hizmet veren Aziz Yıldırım'a verdiğiniz oy, aynı zamanda Fenerbahçe'ye yapılan haksızlıklara, kumpas olaylarına karşı bir isyanın ifadesidir. Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü'ne karşı sürülmek istenen lekeye karşı isyandır" şeklinde konuştu.

Başbuğ, Fenerbahçe Kulübü'nün bu süreçten alnı açık bir şekilde çıkacağına inandığını vurgulayarak, "Bu seçimin gerçekten Fenerbahçe Kulübü'nün tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söylüyorum. Artık yeter, Fenerbahçe üzerinden elinizi çekiniz. Bu yüce kulüp, bu yapılanları hak etmedi" ifadesini kullandı.

"ORGANİZE BİR OLAY"

İlker Başbuğ, Çaykur Rizespor maçı dönüşü sarı-lacivertli kafileyi taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırının organize bir iş olduğunu öne sürdü.

Fenerbahçe'nin bu saldırıya kadar ligi önde götürdüğünü dile getiren Başbuğ, şöyle devam etti:

"Sonra ne oldu? Bu olay unutuldu mu? Bence, bu olay bir iki kişinin yaptığı bir olay değil, organize bir olay. Ne oldu, bir şey duymuyorum. Türk futboluna vurulan bir leke. Bu lekenin temizlenmesi lazım. Kimler yaptı bunu, neden yaptı? Bu olayın futbolcuların üzerinde etkisi oldu, belki alınan sonuçta bu da etkili oldu. Bu sene alınan derecenin önemi yok. Çok önemli bir olay. Bu konuyu canlı tutalım. Bu olay önemli. Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkarılmasını istiyorum."

Fenerbahçe'nin her alanda büyüdüğü için üzerine gelindiğini savunan Başbuğ, "Fenerbahçe Kulübü her şeyiyle çağ atlamıştır. Tabi bu bazılarını rahatsız ediyor, olay budur" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ömer faruğa cevap

çünkü iran zaten pkk-pyd ile beraber çalışıyor. iran hem pkk ile çalışıyor hemde zalim kimyasal beşşar ile beraber çalışıyor. iran hem suriyede hem ırakta zamanımızın tüm zalimleriyle beraber çalışıyor. mesela iran ırakta amerika ile ingiltere ve bütün haçlı odusuyla çalışıyor. aynı iran suriyede amerikaya istihbarat sağlayıp beşşarın amerikan uçakları tarafından vurulmaması için garantörlük yapıyor. örneğin nusra, ahrar ve işid kampları amerikan haçlıları tarafından defalarca vurulmasına rağmen BEŞŞAR ve esed zalimleri hiç bir şekilde amerika ve haçlılar tarafından vurulmadı

Görüş Bildir Bizimle Paylaş