DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Esad'ı Türkiye'yle devirebilirdik'

Diplomat Bremer, Türkiye’nin desteğiyle Esed'in 3 yıl önce devrilebileceğini artık bunu yapmanın çok zor olduğunu söyledi.

5 Yıl Önce
2017-01-23 12:25:54

ABD'li diplomat Paul Bremer Esad'ın devrilebileceğini belirterek "Obama, 'Esad gitmeli' dediğinde harekete geçmeliydi. Bence Türkiye'nin de desteğiyle Esad o zaman devrilebilirdi." dedi.

Bremer, Habertürk gazetesinden Nalan Koçak'ın sorularını cevapladı.

"Esad da Saddam gibi devrilmeli mi ?" sorusuna cevap veren Bremer, "Obama, “Esad gitmeli” dediğinde harekete geçmeliydi. Bence Türkiye'nin de desteğiyle Esad o zaman devrilebilirdi. Ama artık bunun için geç. Esad ve Rusya Halep'i yok ettiğinde sadece izledik. Artık 3 yıl öncesine göre Esad'ı devirmek çok daha zor." açıklamasında bulundu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ilyas

sinan kardes suriyede zaten seçim yapılıyordu her 4-5 yılda bir.baba esad döneminde de yapılıyordu ve esad %80 den az oy almazdı.%12 nusayri baas rejimini temsil eden esad, halkın %88 inin sünni müslüman olduğu yerde %80 üzeri oyu nasıl alır. hile ve zorba ile.oy vermeyenler tek tek tespit edilir rejim tarafından baskı kurulurdu.seçimi BM yada AB yapmıyor sonuçta seçimi düzenleyen esed rejimi, istediği sonucu çıkartır seçimden.

zafer

Esed eskiden de İsrail'in arka kapı bekçisiydi. Tıp kı babası gibi Suriye halkını demir yumrukla zapteden katil bir diktatördü. Suriye halkı bu zalimi devirmeye başlayınca onu kurtaran İran, Hizbuşeytan, IŞİD, ABD ve Rusya oldu. Rusya da İran da defalarca biz olmasak Esed düşerdi dedi. ABD asla esedin gitmesini istemedi. Zaten her gün Esed karşıtı muhalifleri vuruyor ABD.Oysa Suriye halkı seçimini çoktan yaptı, Esed gidecek. Suriye halkı esedi devirememiş olsa bile Esed denen bir adamın artık Suriyeyi yönetmesi de mümkün olmayacak. Fiilen zaten hükümsüzdür Esed.

Yakub

Çok safız! Anlayın artık. Esad İsrail ve Amerika nın emrinde çalışıyor. Esadın tüm ailesi tutsak.

Mustafa

Amerika asla Esadi devirmek istemedi ,bilakis destekledi. Cunku Suriyeye muslumanlarin hakimolmasi en buyuk korkusu . Bilse ki PKK- gibi kuklalari Suriyeye hakim olacak ,bir gun bile beklemezdi.

Sinan

Esed yıllardır beni sadece halkım gönderebilir deyip meydan okuyor. Muhalifler niçin seçimden kaçıyor. Sandıkla çözülebilecek bir sorun için savaş caiz mi? Yoksa gerçekten halkın Esed'i seçeceğinden mi korkuluyor?

sakarya/34

benim ülkemi türkiyemi karıştırıp savaşa sokmak isteyen işte ABD.! senin gazınla mı esadı devirmeliydik yani ?!. çook çabaladın abd, ışid ve nusrayı kurdun, fakat gücün irana , suriye ordusuna ve sahadakilere yetmedi.. yenildin. kabullen ve sineye çek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş