DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan'dan ikinci Dağlıca açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dağlıca'daki sadırıya ilişkin, 'Bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum' dedi.

07.09.2015 09:09:24

Dün akşam A Haber - ATV ortak yayınında Dağlıca'daki saldırıya tepki gösteren Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezince bir açıklama daha yayınladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşamını yitiren güvenlik güçlerinin acısının, milletçe yürekleri dağladığını belirterek, "Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır"ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezince, Erdoğan'ın, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesindeki saldırıya ilişkin açıklama yaptığı bildirildi.

Erdoğan açıklamasında, Dağlıca'da askerlerin hayatını kaybetmesine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınayarak, şunları kaydetti:

"Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kasteden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum."

Dağlıca'daki menfur saldırıyı lanetleyen Erdoğan, ''aziz şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine, millete ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı'' diledi, yaralılara acil şifalar temenni etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş