SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Devrim Muhafızlarından İngiltere'ye tehdit

Devrim Muhafızlarından İngiltere'ye tehdit

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Ali Fedevi, İran petrol tankerini alıkoyan İngiltere'ye gözdağı verdi.

Devrim Muhafızlarından İngiltere'ye tehdit
11.7.2019 13:55:37

İran'ın yarı resmi ajansı Tesnim'in haberine göre, İsfahan kentinde katıldığı bir etkinlikte konuşan Fedevi, İngiltere'ye bağlı Cebelitarık özerk yönetiminin İran'a ait petrol tankerine el koymasına tepki gösterdi.

İngiltere'nin alıkoyduğu tankerin İran'a ait değil, kiralık olduğunu dile getiren Fedevi, "ABD ve İngiltere en küçük hesap yapabilseydi böyle bir girişimde bulunmazdı. Kabiliyet değil akılsızlık gerektiren bir eylem gerçekleştirdiler. Kesinlikle bu girişimlerinden pişmanlık duyacaklar. Karşılığını vereceğimiz eylem duyurulacak." dedi.

İNGİLTERE İRAN PETROL TANKERİNİ ALIKOYMUŞTU

İngiliz donanması geçen hafta Cebelitarık'ta Suriye'ye petrol taşıdığı iddia edilen İran bandıralı bir tankerin alıkonulmasına dahil olmuştu.

İngiltere'ye bağlı olan İspanya'nın güneyindeki Cebelitarık özerk yönetimi, İran tankerinin Avrupa Birliği'nin (AB) Suriye'ye uyguladığı ambargoları ihlal ettiği gerekçesiyle alıkonulduğunu açıklamıştı.

İran, tankerin alıkonulmasının İngiltere için “sonuçları olacağı” uyarısında bulunmuştu.

Cebelitarık'ta mahkeme geçen hafta aldığı kararla İran tankerinin 14 gün daha alıkonulabileceğine hükmetmişti.

İNGİLİZ PETROL TANKERİNE MÜDAHALE İDDİASI

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamada, Hürmüz Boğazı'nda görev yapan savaş gemisi HMS Montrose'un, "British Heritage" adlı İngiliz petrol tankerini durdurmaya çalışan 3 İran teknesini uyardığı ifade edilmişti.

Devrim Muhafızları Ordusu ise Hürmüz Boğazı'nda İngiliz petrol tankerinin durdurulmaya çalışıldığı iddialarının doğru olmadığını açıklamıştı.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR