Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin Yenikapı'da düzenlemiş olduğu iftar programında önemli açıklamalarda bulundu...

12.07.2015 22:21:22

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin düzenlemiş olduğu iftar programına katıldı. Hükümet kurma çalışmalarına değinen Davutoğlu, "Hiçbir ön yargı ve ön kabulümüz yok. Hiçbir ön şartımız da yok. Hükümet etmenin gerektirdiği bütün ana unsurları, muhtevi konuları görüşmeye hazırız" dedi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yenikapı'da düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Başbakan Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Buradan bütün siyasi partilerimize seslenmek istiyorum. Ben onların misafiri olduğum her anda siyasi nezaket, siyasi basiret ve feraset duyguları içinde götüreceğimiz bütün teklifleri, düşüncelerimizi, kanaatlerimizi açık yüreklilikle ve bu ülkenin sadece başbakanlık görevini, sorumluluğunu almış bir vatandaş olarak değil, bütün diğer vatandaşlarıyla eşit haklara sahip, bu ülkeye en derinden aidiyet hisseden bir kardeşiniz olarak bunları konuşacağız" ifadelerini kullandı.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ"

"İntikam hisleriyle yoğrulan, intikam hisleriyle yeni katliamlara yönelenlere karşı Türkiye her zamankinden daha fazla güçlü olmak zorundadır" diyen Davutoğlu, "Türkiye her zamankinden daha onurlu başı daha dik olmak zorundadır. Etrafımızda tarihin hesabını görmek isteyenlere karşı hiçbir zaman başımızın eğilmemesi için hiçbir zaman gelecek nesillere herhangi bir zilleti bırakmamak için gece gündüz çalışmak zorundayız" şeklinde konuştu.

"GÜN GERİLİMLERİ YOK ETME GÜNÜDÜRÜ"

Başbakan Davutoğlu, "Gün farklılıkları derinleştirme günü değil, gün gerilimleri azaltma, farklılıkları asgariye indirme, mümkünse yok etme günüdür. Farklılıkları sadece özgürlük alanlarının yansıdığı güzel bir çeşitlilik, güzel bir zenginlik olarak görmek gereken günlerdeyiz. Hepimizin bu ağır sorumluluğu var" dedi.

"HİÇBİR ÖN ŞARTIMIZ YOK"

Başbakan Davutoğlu, "Hiçbir ön yargı ve ön kabulümüz yok. Hiçbir ön şartımız da yok. Hükümet etmenin gerektirdiği bütün ana unsurları, muhtevi konuları görüşmeye hazırız. Sadece hükümetle ilgili olmayan hususları bütün bu tartışmaların dışında tutmak gerektiğini düşünüyoruz, başta Cumhurbaşkanlığı makamı olmak üzere. Bu tür tartışmaların ötesinde, iyi niyetle masaya oturacağız. İnşallah hayırlı bir netice hasıl olur" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)