SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
'Davos'ta tesisatçı kılığında iki Rus ajan yakalandı'

'Davos'ta tesisatçı kılığında iki Rus ajan yakalandı'

Tesisatçı kılığına girmiş iki Rus casusun, geçtiğimiz yaz İsviçre’nin Davos kasabasında yakalandığı ve diplomatik pasaportlarını gösterdikten sonra ülkelerine döndükleri iddia ediliyor.

'Davos'ta tesisatçı kılığında iki Rus ajan yakalandı'
21.1.2020 16:32:57

Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nun başladığı gün Tages-Anzeiger isimli İsviçre gazetesi tarafından ortaya atılan iddiaya göre, İsviçre polisi geçtiğimiz ağustos ayında iki Rus tesisatçıya kimlik sordu. Bu, aslında rutin bir kimlik kontrolüydü. Ancak tesisatçılar diplomatik pasaportlarını gösterdi. Sonrasında da İsviçre'yi terk etti.

POLİS TAM OLARAK TEYİT ETMEDİ

Duvar'ın haberine göre, gazetenin ‘Rus casusluk operasyonu' olarak sunduğu habere, İsviçre polisinden teyit gelmedi. Reuters ajansının görüştüğü polis sözcüsü, Davos'ta iki Rusya vatandaşının kimlik kontrolünde diplomatik pasaportlarını gösterdiğini söylese de, bu kişilerin ‘tesisatçı kılığına girmiş casuslar' olduğu iddiasını doğrulamadı.

RUS ELÇİLİĞİ REDDETİ

İsviçre'nin başkenti Bern'deki Rusya Büyükelçiliği'yse casusluk ve tesisatçı kılığı iddiasını reddederek, “Diplomatik pasaportlar, işçilere değil üst düzey yetkililere verilir” açıklaması yaptı.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR